Відповідальний зміст домашніх тварин важливий для їхнього благополуччя та здоров’я цілий рік. Дотримання простих рекомендацій допоможе вам правильно доглядати улюбленця і нічого не пропустити, а йому прожити довге щасливе життя.
Ветеринарний догляд
Хазяїн добре знає, що потрібно його улюбленцю. Але ветеринар більше поінформований про здоров’я тварин, тому його думка важлива. Регулярно відвідуйте клініку, щоб запобігти захворюванням або виявити їх на ранній стадії.
Вакцинація
Регулярна вакцинація дозволяє захистити тварин від сказу та різних вірусів, у тому числі смертельних. Не зривайте графік щеплень і ви зможете вважати себе відповідальним власником.
Захист від паразитів
Зовнішні та внутрішні паразити можуть серйозно нашкодити вашому вихованцю. Вони викликають досить небезпечні стани. Тому важливо регулярно купувати таблетки від глистів для собак та кішок, обробляти шерсть та шкіру засобами проти зовнішніх паразитів.
Харчування
Не давайте вихованцю ту їжу, яку готуєте собі. Великий вибір готових раціонів дозволяє підібрати меню для тварин будь-якого віку, породи, активності. Якщо ви противник промислових варіантів, готуйте улюбленцю натуральну збалансовану їжу. Не перегодовуйте вихованця. Ожиріння призводить до захворювань серця, печінки, судин.
Гуляйте з твариною
Вимога до фізичних навантажень сильно варіюється в залежності від віку та породи кожної тварини. Складіть графік активності із ветеринаром на плановому огляді.
Встановіть чіп
Чіпірування собак і кішок є життєво важливою практикою, що дозволяє повернути тварину додому у разі втрати.
Емоційне здоров’я
Тварини потребують не тільки правильного догляду, а й любові. Невелика кількість часу, яку ви приділите спілкуванню з улюбленцем, піде на користь вам і пухнастому компаньйону:
- Грайте з твариною в м’яч або іншу активну гру 15-30 хвилин на день. Це дозволить встановити міцний емоційний зв’язок.
- Навчіть вихованця основним командам: «сидіти», «стояти» та «до мене». Методи позитивного підкріплення добре працюють більшість тварин.
- Знаходьте час для інтелектуальних тренувань. Чим більше ми завантажуємо вихованця розумово, тим менший ризик того, що в нього розвинеться небажана поведінка.
- Обіймайтеся з вихованцем. Тактильне спілкування дарує позитивні емоції. Насолоджуйтесь спілкуванням з ним, адже дуже швидко щеня чи кошеня стане дорослим, а потім і літнім.
Собаки та кішки – соціальні істоти, тому їм необхідно взаємодіяти зі своїм господарем.
Догляд за твариною вимагає часу, зусиль і любові. Але створюючи сприятливе для вихованця середовище, контролюючи його здоров’я та благополуччя, ви будете впевнені, що він проживе довге та щасливе життя.