Середа, 29 Травня, 2024

Безкоштовний домен – чи можна без грошей зареєструвати ім’я для сайту

Для того, щоб запустити свій сайт знадобиться хостинг та домен. Хостинг є місцем на сервері, де зберігаються всі файли сайту — вони підвантажуються і показуються відвідувачам при використанні ресурсу. Домен дружин виконує роль текстової адреси, за якою користувачі знаходять вас через браузери.

Є кілька варіантів отримання безкоштовних доменів – це дуже актуально, якщо ви запускаєте свій проект за обмеженого чи нульового бюджету. У цій статті ми наведемо три варіанти отримання доменного імені для сайту безкоштовно.

Безкоштовний домен при купівлі хостингу

Якщо ви купуєте хостинг на певний термін (зазвичай це 1 рік), вам можуть надати можливість вибрати та зареєструвати доменне ім’я абсолютно безкоштовно.

Вартість домену зазвичай залежить від вартості тарифу хостингу. Ви можете претендувати на безкоштовні домени у зонах com.ua, .org, kiev.ua, .com, .in.ua та інших. Весь список включає дуже багато імен, серед яких з великою ймовірністю знайдеться і підходяще для вас. Ознайомитись із переліком доступних варіантів можна за посиланням: https://cityhost.ua/besplatnyj-domen.

Безкоштовний домен реєструється на ім’я клієнта. Після того, як час використання домену на умовах без оплати закінчиться, доменне ім’я все одно залишається закріпленим за клієнтом.

Щоб продовжити користуватися цим доменом потрібно внести суму, передбачену умовами договору. Якщо цього не буде зроблено, сайт перестане працювати. І відвідувачі, намагаючись зайти на цей сайт, бачитимуть повідомлення про те, що власник ресурсу не сплатив за його експлуатацію. Тому не забувайте своєчасно сплачувати за послуги хостера, щоб у ваших покупців не виникало проблем з використанням сайту.

Безкоштовний домен разом із конструктором сайтів

Якщо вам потрібний простий сайт, який виконуватиме роль додаткового майданчика для ведення соцмереж, можна використовувати конструктор. Це набір базових шаблонів, за допомогою яких можна створити власний інтернет-ресурс.

Деякі конструктори сайтів пропонують своїм користувачам доменне ім’я на безкоштовній основі, і це чудовий варіант, який дозволяє вирішувати одразу 2 завдання:

  1. Ви отримуєте досвід роботи у створенні найпростіших сайтів, що буде корисним у майбутньому.
  2. Ви заощаджуєте кошти на купівлі доменного імені, ці гроші можна спрямувати на розвиток проекту.

Сайт створюється легко та швидко, але при цьому потрібно розуміти, що його функціонал буде дуже обмеженим, тут немає широких можливостей для бажаного оформлення. Зазвичай, такі сайти виглядають просто, навіть примітивно. Їх не можна назвати повноцінними інструментами просування, але для старту та тренування такого майданчика достатньо. Самі ж доменні імена, які даються безкоштовно, виглядають непривабливо і розміщені в 3-4 рівнях. Таке ім’я важко запам’ятати, та й воно виглядає непрезентабельно.

Реєстрація безкоштовного домену в зоні .pp.ua

Якщо вам потрібний безкоштовний домен в українській зоні, можна використовувати .pp.ua. Реєстрація домену в цій зоні є безкоштовною, але для отримання необхідно пройти певну процедуру. Для реєстрації потрібний лише номер телефону, на один номер надається один домен. Це може бути телефон будь-якого мобільного оператора України.

Важливо: не всі компанії надають послугу реєстрації домену у зоні .pp.ua. Дехто бере гроші за обслуговування.

Безкоштовний домен від Freenom

Спеціалізація цього сервісу – адміністрування кількох зон, у яких користувачі можуть отримати безкоштовний домен. Це такі варіанти, як ga, .tk, .gq та інші. Для того, щоб зареєструвати домен, навіть не знадобиться номер телефону — достатньо створити облік на Freenom.

Якщо ви вибираєте безкоштовну доменну зону, варто пам’ятати, що це варіант для тестування ідей, презентації невеликих аматорських проектів.

Такі домени не підходять для серйозного бізнесу з низки причин:

  • Складнощі з просуванням у пошукових системах — алгоритми пошукових систем з великою недовірою ставляться до безкоштовних доменів, і це дуже ускладнює просування. Такі сайти можуть просто виключатися з видачі, і вплинути на це неможливо. Тому їх варто використовувати тільки як ресурси, на які потрапляють за прямими посиланнями.
  • Другий важливий момент – недовіра користувачів до таких імен. Людина бачить нестандартне доменне ім’я і відразу починає припускати, що цей сайт не зовсім безпечний, а тому заходити на нього не варто. Такі побоювання мають під собою підстави, оскільки багато шахраїв користуються безкоштовними доменами.

Якщо ви плануєте використовувати сайт для отримання прибутку, варто купити домен з «правильним» ім’ям у відповідній зоні. Це дозволить уникнути питань з боку користувачів та не потрапляти під блокування пошукових систем.

Вартість домену на рік в середньому становить близько 300 гривень – це цілком розумна сума, яка дозволить вам спокійно вести бізнес, не озираючись на обмеження безкоштовних сайтів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.