Середа, 29 Травня, 2024

Експрес-огляд материнської плати ASRock H110 Pro BTC+

Материнська плата ASRock H81 Pro BTC була справжньою легендою серед майнерів. Її любили за безвідмовність, простоту налаштування та відносно компактні розміри. Але чіпсети вісімдесятої серії давно застаріли через несумісність із сучасним обладнанням. Тому компанія оновила свій модельний ряд, додавши до нього плату H110 Pro BTC+. Розповідаємо про неї докладніше.

Ключові особливості

Почнемо з головного. Плата підтримує одночасне підключення 13 відеокарт. Це рекорд у своєму класі – жоден конкурент не пропонує такого ж щільного розташування слотів PCI-e. З них 12 – укорочені х1 з підтримкою інтерфейсу другої версії та один – повнорозмірний х16 з третьою версією протоколу. У такій конструкції є і мінус – без райзерів обійтися не вийде, навіть якщо ви знайдете достатньо однослотових графічних адаптерів. Крім того, складання доведеться вести гранично акуратно, щоб шлейфи та дроти не сплутувалися один з одним.

Друкована основа плати виготовлена ​​із склопластику (фібергласу) підвищеної щільності. Він витримує великі навантаження порівняно із звичайним текстолітом та зменшує кількість електричних перешкод. Якісна ізоляція всіх внутрішніх контурів дозволяє досягти максимальної віддачі від усіх підключених відеокарт.

У системі живлення використовуються твердотільні конденсатори, що витримують сотні тисяч циклів зарядки-розрядки. Завдяки цьому термін служби материнської плати буде не меншим, ніж у графічних адаптерів. Цифрова схема керування напругою Digi Power мінімізує рівень сплесків, шкідливих для дорогого обладнання. Восьмифазна схема живлення процесора знижує температуру польових транзисторів, збільшуючи ресурс заліза.

Традиційно для майнінгових плат, ASRock H110 Pro BTC+ оснащена кнопками живлення та перезавантаження. При встановленні у відкритому каркасі вам не доведеться вигадувати зовнішні схеми управління – все вже передбачено виробником.

Технічні характеристики

В основу материнської плати покладено бюджетний чіпсет Intel H110, сумісний із процесорами шостого та сьомого покоління. Потужність живлення мікросхеми – до 91 Вт. Теоретично це дозволяє працювати з чіпами рівня Intel Core i5, хоча в майнінгових фермах частіше використовуються доступні рішення на кшталт Celeron і Pentium. Чіпсет сумісний з інтерфейсами PCI-e 3.0 та USB 3.1 Gen1 (5 Гбіт/с). Він підтримує роботу з твердотілими накопичувачами інформації та буферною пам’яттю Optane.

Для оперативної пам’яті виділено два слоти DIMM. Кожен встановлюється за планкою DDR4-2400 ємністю до 16 ГБ. Накопичувачі інформації підключаються до чотирьох роз’ємів SATA III (6 Гбіт/с). Доступний також слот M.2 із підтримкою плат до 80 мм завдовжки. Для нього передбачені лінії SATA та PCI-e NVMe. Його можна використовувати як завантажувальний диск.

Мережевий інтерфейс підтримує технологію Wake-on-Lan (WoL). Після тимчасового вимкнення електрики ферму можна буде перезапустити дистанційно. Це зручно для тих, хто виділяє окремі комерційні приміщення під майнінг, а не тримає обладнання вдома.

На материнській платі є датчики температури, ШИМ-регулятори швидкості корпусних вентиляторів, детектори розтину та системи моніторингу напруги по кожній лінії. Панель введення-виводу складається з наступних портів:

  • двох PS/2 для клавіатури та миші;
  • одноканального DVI-D для виведення зображення;
  • чотирьох USB 2.0;
  • двох USB 3.0 (5 Гбіт/с);
  • Ethernet RJ-45 (1 Гбіт/с);
  • 3,5-міліметрових гнізд для колонок, мікрофона та лінійного входу.

Незважаючи на рекордну кількість слотів PCI-e, материнська плата вписується в межі форм-фактора ATX – 337,7 х244х56, 9 мм. Вона ідеально підходить для створення високопродуктивних ферм на малій площі.

PoMBDZc-fDGOLgu4AKWW531WDWueroOZYQUEBtchWdSEuZAbYwOAbXDELZbkFl9F_FyX_j0H2mDLlMaEOoZhQbqHi7RRvcQ5kaQKZ50fuz9qCB6Qk5XTtwQC70m6uatjsKZarQauqNoI

Де купити материнську плату для майнінгу?

Інтернет магазин CompX пропонує все необхідне обладнання для видобутку криптовалют. Його співробітники допоможуть вам з вибором графічних адаптерів, процесорів, материнських плат та блоків живлення, а також запропонують послугу професійного збирання ферми.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.