Вівторок, 28 Травня, 2024

Гаряча вода на дачі: найефективніші способи нагріву

Нещодавно гаряча вода на дачній ділянці вважалася розкішшю. Щоб купуватись, помити руки чи посуд, багатьом доводилося гріти рідину на пальнику, до якого підключався газовий балон. Інші встановлювали під сонцем діжку, наповнену водою. Вона одночасно служила умивальником, душем та кухонною мийкою.

Сьогодні перебування на дачі можна зробити комфортнішим. Представлені у продажу водонагрівачі монтуються не лише у приватних будинках, квартирах, а й у садових, дачних будиночках. Які засоби обігріву води доступні на дачних ділянках, розглянемо в нашому матеріалі.

Електроводонагрівач

Багато дачних будинків сьогодні оснащені електроенергією. А асортимент електроприладів у магазинах дозволяє придбати бойлер для води для різних потреб. Тому його придбання не стане проблемою.

Нагрівання рідини в таких резервуарах відбувається за допомогою ТЕНу. Його потужність може бути до 2 кВт, що достатньо для нагрівання невеликого об’єму води. Але важливіше, що проведення в дачному будиночку таке навантаження витримає.

Газова колонка

Підходить для ділянок, до яких підведено газ. Колонки здатні миттєво нагріти воду у потрібній кількості. Але їх монтаж мають здійснювати спеціалісти з особливим допуском. Перед встановленням приладу необхідно отримати дозвіл.

Дров’яний водонагрівач

Дерев’яні відходи є на більшості дач. Враховуючи те, що влітку для нагрівання води можна використовувати тепло сонця, на холодну пору року їх буде достатньо, щоб запустити дров’яний водонагрівач.

Зовнішнім виглядом прилад нагадує топку, над якою знаходяться ємність з водою і труба для виходу диму. У багатьох моделях труба проходить через резервуар із рідиною, завдяки чому тепло від димових газів витрачається раціонально.

Об’єм води, який дозволяє нагріти конструкція, а також швидкість процесу залежить від розміру резервуара та камери згоряння. Але регулювати температуру рідини тут немає можливості. Щоб з крана текла вода комфортної температури, до дров’яного пристрою багато хто підключає холодну воду.

Бак з підігрівом води та ТЕНом

Такі ємності використовуються для душу. На відміну від звичайної бочки, у встановленому на даху душової кабіни баку рідина може нагріватися двома способами:

  • за рахунок сонячного світла;
  • завдяки встановленому у горловину баку ТЕНу.

Терморегулятор дозволяє вручну задати температуру нагрівання води від 20 до 80 градусів.

Що ще важливо врахувати при виборі

Найчастіше на дачі використовуються проточні водонагрівачі. Такий пристрій нагріває рідину невеликими порціями. Його достатньо для кухонної раковини, умивальника. Накопичувальні моделі підходять тим, хто проводить на дачі багато часу з ночівлею.

Крім того, при покупці нагрівача треба врахувати:

  • періодичність та тривалість перебування на ділянці;
  • кількість осіб, які можуть бути там одночасно;
  • з якою метою витрачатиметься нагріта вода.

Відповіді на ці запитання допоможуть вам підібрати прилад достатнього обсягу серед функціональних та простих, маленьких та великих, дорогих та бюджетних моделей від різних виробників.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.