Після вторгнення ворожих військ на територію нашої країни кожен українець відчув наслідки економічної кризи. Окупанти знищують об’єкти інфраструктури, заклади освіти, релігійні установи та особисте житло.
У Рівненській області не проводять активних бойових дій, але нафтобази нашого регіону зазнали нападу агресора. Жителі всієї країни відчули гостру нестачу пального, через що на автозаправках формувалися величезні черги. Крім того, через неможливість діяльності одного з найбільших постачальників солі рівняни штурмували магазини, супермаркети, кіоски у пошуках цього продукту. Зараз ситуація дещо покращилася і міська влада оголосила про скасування лімітної видачі пального та безкоштовну видачу солі соціально незахищеним громадянам. Далі на rivne-future.com.ua.
Безкоштовна сіль від ООН
Нещодавно міський голова Олександр Третяк повідомив, що на території Рівненської області будуть роздавати безкоштовну сіль. Такою інформацією очільник міста поділився під час вручення дипломів переселенцям, які закінчили курси вивчення української мови.
Таку можливість надала світова продовольча програма World Food Program. Це окрема ланка Організації Об’єднаних Націй, яка займається наданням харчової допомоги. Їхня продукція надходить найменш захищеним категоріям населення.
Громада планує отримати близько 120 тонн солі. Якщо кожен рівнянин отримає по кілограму, то безкоштовною сіллю забезпечать 120 тисяч мешканців. Про місця роздачі повідомлять трохи згодом. Враховуючи ситуацію з видачею борошна в нашій громаді, потрібно максимально продумати алгоритм дій, щоб процес був прозорим та зручним кожному жителю міста.
Нагадаємо, 5 кілограмів борошна видавали переселенцям, пенсіонерам, багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, а також одиноким матерям. При цьому на пунктах роздачі утворювалися черги.
Ліміти на пальне поступово скасовують
Більшість рівнян помітили відсутність черг на автозаправних станціях. Якщо раніше кожному водію виділяли не більше 10 літрів, то зараз ліміти поступово збільшують або взагалі скасовують. Але є й інша сторона медалі. Ціни на пальне так і залишилися високими.
Черги на покупку дизпалива утворилися на початку травня. Тоді в Рівненській обласній військовій адміністрації вирішили створити інформаційні канали для того, щоб водіїв оперативно повідомляти про доставку палива на ту чи іншу АЗС.
Мережа автозаправних станцій UPG оголосила про скасування з липня ліміту на реалізацію автогазу та дизпалива, натомість збільшила ліміт на видачу бензину до 40 літрів. WOG та ОЛАС відмінили ліміти на всі види пального.
Начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль дякує митникам, прикордонникам та місцевим операторам ринку за часткове врегулювання питання насиченості пальним автозаправних станцій нашого міста.
Завершення паливної кризи не відбулося, оскільки нафтобази не працюють і логістичні питання важко врегулювати. Місцева влада обіцяє зниження цін на пальне, оскільки довгострокові контракти про його постачання дозволяють розуміти його подальшу вартість та насиченість ринку.