Вівторок, 28 Травня, 2024

Проектори: їх види та характеристика властивостей для правильного вибору потрібної моделі

Вітчизняний ринок мультимедійного обладнання пропонує різноманітні проектори. Це корисні, функціональні пристрої різних торгових марок, з різними технічними характеристиками наборами функціональних властивостей. У такому розмаїтті вибрати проектор для вирішення певних завдань — проблема не тільки для обивателя, але часом і для людини, яка знає про це. Необхідно враховувати низку показників, їх сумісність та функціональність в одному комплекті. До таких, наприклад, відносять:

  • джерело (від якого і потужність) світлового потоку;
  • дозвіл (реальний/проекційний);
  • технологія, відповідальна формування на проекційному екрані зображення;
  • ресурс джерела світлового потоку;
  • можливість підключення різних мережевих пристроїв (наявність Wi-Fi та LAN технологій);
  • наявність мультимедійних входів — USB, VGA, HDMI, RCA та ін.

Від того, наскільки добре ви розбиратиметеся в характеристиці даного обладнання, залежатиме функціональність проектора, обраного вами, та ефективність пристрою при вирішенні поставлених перед ним завдань.

Які характеристики важливі при виборі проектора?

Для будь-якого покупця важливо все — від габаритів та дизайну проектора до типу його кріпильних елементів. Однак у плані функціональності варто приділити особливу увагу лише деяким параметрам.

Світловий потік

Характеристика світлового потоку — одна з ключових складових функціональності проекторів будь-якого типу. Класифікація проекторів за типом здійснюється відповідно до показника світлового потоку. Вимірюють величину світлового потоку в люменах (ЛМ), в залежності від її параметрів залежить експлуатація проектора для вирішення тих чи інших завдань.

1. 2000–3000 Лм

Проектори, потужність світлового потоку яких становить не більше 3000 Лм, зазвичай використовуються з інтерактивними дошками, а також у невеликих (до 30 осіб) шкільних класах та аудиторіях. Для отримання максимально яскравої та якісної картинки на проекційному екрані, проектор повинен працювати без стороннього освітлення — штучного чи природного.

2. 3000–4000 Лм

Проектори зі світловим потоком у межах цього діапазону люмен використовуються з тією ж метою, що й попередній тип проекторів, але вже розраховані на аудиторію чисельністю до 50 глядацьких місць. Потужність світлових характеристик проекторів цього типу дозволяє експлуатувати в денний час при відкритих шторах на вікнах.

3. Понад 4000 Лм

Проектор для ДК 3LCD UHD 4000 лм Epson EH-LS500B (V11H956640)

Моделі проекторів із показником потужності світлового потоку 4000 Лм, призначені для проведення демонстрацій та трансляцій цифрової інформації у приміщеннях великої площі. Проектори 4000 Лм і більш ефективні в актових та концертних залах, які успішно використовуються для проведення спортивних трансляцій.

У продажу є моделі і з більшими показниками, однак, це вже моделі інсталяційного та професійного рівня. Докладніше з їх характеристиками ви можете ознайомитись на сайті інтернет-магазину компанії Showtime.

Контрастність

Під цим поняттям слід розуміти співвідношення яскравості між двома точками світлового потоку — найтемнішою і найсвітлішою, у характеристиці пристроїв воно виражається, наприклад, як «1000:1». При низькій контрастності чорний і сірий колір наближені, дещо знижуючи чіткість ліній зображення.

Дозвіл реальний/проекційний

1. Реальне

При вищій роздільній здатності та якість зображення проектора буде вищою. Якість зображення безпосередньо залежить від показника реальної роздільної здатності — ще одного важливого параметра в характеристиці даного пристрою, від якого залежить його функціональність.

2. Проекційне

Параметр проекційної роздільної здатності — це співвідношення між шириною проекційного екрана величиною, на яку він віддалений від проектора. Відповідно до цього, всі проектори поділяють на кілька груп:

  1. Ультракороткофокусні (відстань — 0.3–0.7 м, показник проекційного відношення — менше 0,6).
  2. Короткофокусні (відстань — 0.7–1.5 м, показник проекційного відношення — 0,6–1,2).
  3. Універсальні (відстань між проектором та екраном – 3–5 м, показник проекційного відношення — 1,2–2,5).
  4. Довгофокусні (відстань — понад 5 м, показник проекційного відношення — понад 2,5).

Ви можете купити проектор за вигідною ціною у Києві з доставкою по всій території України. На сайті https://showtime.ua/ інтернет-магазину Showtime є зручна система пошуку з фільтрацією та великий асортимент проекторів різного типу. У нас є все, щоб ви вибрали потрібну для себе модель і залишилися задоволеними своїм вибором. Менеджери нашого магазину нададуть вам допомогу та допоможуть підібрати проектор, функціональність якого буде відповідати вашим вимогам на всі 100%.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.