Вівторок, 28 Травня, 2024

Електронні табло та камери розпізнавання обличчя: як рівненські зупинки «порозумнішали»

Технічний прогрес не стоїть на місці – кожне десятиліття, століття вносить щось нове в життя людства. До чогось звикаємо швидко, а щось сприймаємо насторожено. Інновації XXI століття покликані спростити життя людей, зробити його більш комфортним. А міста більш сучасними та безпечними. Програма «Безпечне місто» та встановлення «розумних зупинок» не обійшли також і Рівне. Технічно облаштовувати «розумні зупинки» у Рівному розпочали у 2017 році, пише rivne-future.com.ua.

«Розумні зупинки» у Рівному

«Розумні зупинки» – це, насамперед, забезпечення комфортного очікування пасажирами громадського транспорту. Такі зупинки вирізняються серед інших сучасним дизайном, обладнані розетками, аби ті, хто очікують на громадський транспорт могли підзарядити телефон, а також роздають безкоштовний Wi-Fi.

Облаштування «розумних зупинок» також передбачало встановлення електронних табло, на яких пасажири могли побачити наступні дані: прогнозований час очікування транспортних засобів на вулиці, напрямок слідування маршруту та час прибуття згідно розкладу.

Технічно облаштовувати «розумні зупинки» у Рівному розпочали у 2017 році.  Перші такі зупинки з’явились на Театральній площі.

У 2018 році житомирська фірма «Дозор Україна» взялась за встановлення «розумного» обладнання на зупинці біля 12-ї школи. Впродовж наступних років облаштування «розумних зупинок», які показують розклад руху тролейбусів і маршрутного таксі онлайн,  продовжилось.

Встановленням інформаційних табло займалась все та ж фірма «Дозор Україна». 4 грудня 2020 року дана фірма виграла конкурс й стала оператором GPS-моніторингу громадського транспорту Рівного на п’ять років. Фірма відома тим, що є виробником програмного продукту «Dozor City», який показує пасажирові, коли приїде маршрутка з точністю до хвилини.

Отож, у 2021 році фірма «Dozor City» замінила старі інформаційні табло на «розумних зупинках» Рівного на нові. Технологічні новинки було встановлено на окремих опорах, не в зупинці, що додало зручності пасажирам, які очікували на громадський транспорт.

Оновлюючи інформаційні табло на рівненських зупинках, представники відповідальної за ці роботи фірми, заявляли, що хочуть, аби сучасні циферблати стали окрасою міста. Втім, не всі урбаністи оцінили технічну новинку на вулицях Рівного.

Осучаснені інформаційні табло з’явились на зупинках вулиці Соборної, на майдані Незалежності, на вулиці Київській. Табло повідомляли про прибуття громадського транспорту, а під час пандемії коронавірусу ще й нагадували про необхідність одягнути захисну маску, перш ніж зайти до маршрутки.

На табло також були встановлені камери відеоспостереження.

Що таке програма «Безпечне місто?»

Програма «Безпечне місто» – це  оперативний цілодобовий контроль на вулицях і об’єктах міста в режимі реального часу, ведення відео- і аудіоархіву, а також автоматичне оповіщення про виникнення надзвичайних ситуацій відповідних служб і організацій, надання візуальної інформації з місць установки телекамер. Впровадження цієї програми в містах підвищило рівень безпеки на дорогах, вулицях та громадських місцях.

На новітніх інформаційних табло, які були встановлені на зупинках Рівного, були прикріплені також і камери відеоспостереження.

Камери з функцією розпізнавання обличчя у Рівному

У рамках системи «Безпечне місто» у Рівному відбулося оновлення системи відеоспостереження. У 2021 році у місті було встановлено 60 пристроїв. Встановлені камери розпізнають обличчя та номерні знаки автомобілів і передають ці дані оперативним службам. У 2022 році камер відеоспостереження на вулицях Рівного побільшало.

Не всі з них такі, що розпізнають обличчя – деякі з них оглядові, а деякі розпізнають номерні знаки автомобілів.

Можливо, не всім рівнянам сподобалась ідея, що за ними стежать через об’єктиви відеокамер, однак впровадження таких інновацій зробило місто безпечнішим.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.