Вторник, 25 июня, 2024

Топ-5 романтических мест Ровенщины

Зустріти незабутні світанки в обіймах коханої людини під пташиний спів, провести незабутні вихідні в компанії другої половинки, побачити незвичайні та казкові природні явища – мрія та бажання кожного рівнянина. Наша область багата на мальовничі місцевості, де під дзюрчання струмків, річок можна будувати плани на світле майбутнє, розслабитись і насолоджуватись щасливими моментами свого яскравого життя. Детальніше на rivne-future.

Тунель кохання у Клевані

Тунель кохання романтики повинні відвідати обов’язково. Тут часто влаштовують весільні фотосесії. Сюди приїжджають туристи з багатьох областей і часто це місце називають найромантичнішим в Україні. Цікаво, у 2014 році японський режисер зі своєю командою відзняв тут повнометражну ліричну драму.

Приваблює місцевість унікальною природною композицією, що виникла після покинутого залізничного шляху. У свій час існувала діюча колія, по якій потяги доставляли сировину до деревообробного комбінату в Оржів неподалік Клеваня. Внаслідок цього утворився щільний тунель з дерев і кущів точної арочної форми, який особливо приваблює відвідувачів в теплу пору року.

Звичайно, за час існування романтичної місцини з’явилися і повір’я, з нею пов’язані. Правда чи ні, а молодята саджають тут квіти, які символізують їхні почуття. Також закохані пари тут загадують бажання, які обов’язково здійснюються.

До речі, у Клевані також варто відвідати залишки замку князів Чарторийських, який своєю історією сягає XV століття.

Лебединка 

Парк Молоді знаходиться у центрі міста позаду торговельного центру «Злата Плаза» і в народі отримав назву «Лебединка» через птахів, що в теплу пору року милують рівнян на місцевому озері. В минулому ця територія була володінням князів Любомирських. Зараз алеями гуляють закохані пари, молоді сім’ї з малечею, адже тут чимало розваг для активної дітвори. Парк облаштували кованими фігурами, біля яких часто фотографуються відвідувачі.

Родзинкою романтичного місця стала весільна карета у вигляді серця. Нерідко саме тут влаштовують освідчення і роблять незабутні світлини на пам’ять. Прогулюючись доріжками парку, мимоволі натрапляєш на незвичайну лавочку, на яку хочеться присісти і на фоні кованих закоханих лебедів позаду зробити фотографії на згадку.

Біле озеро

Неподалік Рівного можна прекрасно відпочити і насолодитися природою у компанії другої половинки. Це унікальна водойма, адже тут підвищений рівень гліцерину в воді. Про цю місцевість знають не лише рівняни, а й жителі інших областей, тому в сезон тут відпочиває чимало молоді. Якщо ви ще не зустріли свою половинку, то цілком можливо її віднайти на Білому озері.

Оскільки вода має цілющі властивості, то влітку тут відпочивають сім’ї з малечею. Гліцеринові «ванни» позитивно впливають на стан шкіри і загоюють її проблемні ділянки. Відчути м’якість води можна відразу, а пологий схід не заважає дітям цілий день плюхкатися в озері і насолоджуватися відпочинком. Крім того, база стала настільки популярною, що з’явилися і розваги для дорослих. Є можливість орендувати катамарани, човни і розслабитися. Вода настільки прозора, що на глибині біля 2 метрів видно дно. Також для любителів пляжних ігор на території облаштовані спеціальні майданчики.

Єдиним мінусом є не зовсім зручний доїзд до відпочинкової бази. На власному автомобілі ви стикнетеся з бездоріжжям, а використовуючи громадський транспорт – з тиснявою, адже напливу туристів вистачає. Також варто потурбуватися про житлові умови. Наперед «апартаменти» забронювати практично не вдається, тому краще всього обирати їх на місці. Загалом всі незручності відійдуть на другий план, як тільки ви побачите красу Білого озера та погрієтеся на сонечку під шепіт хвиль цілющої водойми.

Тараканівський форт

Неподалік м. Дубно знаходиться містична, на перший погляд, місцина, овіяна легендами та цікавими розповідями. Мова йде про Тараканівський форт, який у свій час був потужним об’єктом оборони, проте з плином років потреби такої не лишилося і споруда потихеньку втрачає свою велич. Проте відвідувачів вистачає. Відчайдухи влаштовують тут весільні фотосесії і просто милуються красою стародавнього укріплення. Від форту віє могутністю, похмурістю і одночасно своєрідною романтикою. Місце фантастичне і його потрібно відвідати хоча б раз, щоб назавжди закарбувати у пам’яті.

Тараканівський форт має особливу історію. Це зараз напівзруйновані та облуплені стіни дещо лякають, проте своєрідна система арок та переходів ніби запрошує оглянути споруду, де час зупинився. Колись це був військовий комплекс, так зване військове містечко на сім рівнів. На його території розміщені були склад з боєприпасами, власна хлібопекарня, пральня та церква.

Дослідники розповідають, що нижні яруси приховують пастки, тому форт не повністю вивчений і дещо загадковий. У 2006 році звідси підняли на поверхню авіаційні бомби часів Другої світової війни. Одним словом, місце варте уваги.

Білівські пагорби

Місцевість не завжди була популярною, проте тут мріє побувати кожен рівнянин, адже природа навкруги просто заворожує. В соціальних мережах молодь нерідко публікує світлини, зроблені саме серед пагорбів поблизу с. Білів. 

Це не природне явище, а давньоруське городище, яке віднесли до пам’ятки археології національного значення. Вчені не повністю дослідили мальовничу територію, однак таємничість лише приваблює. Фотографії виходять просто незабутні на зеленому килимі.

Неподалік знайдено і розкопано кілька десятків курганних насипів. Отримані речі передали на зберігання у Національний музей України в м. Київ. Серед всього найбільшу цінність становлять зброя, прикраси, керамічні і металеві предмети побуту, знаряддя праці тощо.

Рівненщина вражає своїми краєвидами та архітектурними пам’ятками. Місцевості захоплюють і дивують, навіюють страх і водночас манять загадковістю. Завжди потрібно пам’ятати, що природа обов’язково нам щедро віддячує, якщо про неї піклуватися.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.