Неділя, 21 Липня, 2024

Розвиток програмування та ІТ на Рівненщині

Програмування – це важливий процес, який передбачає проєктування, тестування та підтримку програм на комп’ютері, пише сайт rivne-future.com.ua. Завдяки цьому технології ніколи не стоять на місці та продовжують розвиток суспільства, створюючи нові комп’ютерні програми та способи їх використання. Ця галузь торкнулася і Рівненської області, давши поштовх для розвитку програмування на теренах сучасної України.

Історія розвитку ІТ на Рівненщині

Історія розвитку програмування у Рівненській області почалася ще за часів Радянського союзу, коли з’явилися обчислювальні машини. З часом, у 1960-70-х роках,  почали використовувати перші прототипні комп’ютери, але в науково-дослідних установах, а також у великих підприємств в області. Подібна техніка використовувалася для складних розрахунків, що дало початок розвитку програмування серед інженерів та науковців на той час. Але після здобуття незалежності Україною програмування стало розвиватися швидкими темпами, створюючи перші приватні комп’ютерні фірми, які і продавали комп’ютери, і навчали користуванню цими технічними засобами. Особливо в ті часи бралася до уваги комп’ютерна грамотність та створення перших простих програм для такої нової техніки.

А з початком розвитку України в 2000-х роках почало розвиватися і програмування в Рівненській області. Почалися відкриття навчальних закладів, де уже були доступні спеціальні програми, які готували спеціалістів з інформаційних технологій, котрі уже ставали все більше актуальними. Ближче до 2010-х років, коли ІТ-індустрія отримала свій “бум” у світі, на Рівненщині почали з’являтися перші ІТ-компанії, які надавали послуги з розробки програмного забезпечення та веб-розробки. Створювалися цілі великі програми для підтримки молодих спеціалістів та стартапи, а також створення коворкінг-центрів і ІТ-кластерів.

На цей час ІТ-сектор Рівненщини активно розвивається, але більшу увагу приділяють саме інноваціям та міжнародній співпраці. Наприклад, сьогодні існує програма підтримки від ЄС “EU4Business”, яка сприяє розвитку місцевих стартапів. 

Важливість розвитку програмування

Розвиток програмування потрібен завжди, і він дає неймовірну кількість привілеїв для нашої області – починаючи зі збільшення кількості робочих місць, закінчуючи привабленням інвесторів для розвитку нашого регіону.

Розглянемо детальніше. Розвиток програмування передбачає створення нових компаній, які будуть надавати подібні послуги – а це збільшення кількості робочих місць та утримання молоді, яка і є майбутнім для нашої області.

До уваги також береться можливість економічного зростання та початок інновацій. Програмування завжди передбачає поширення новітніх технологій, які будуть осучаснювати Рівненщину, роблячи її конкурентоспроможною серед інших областей.

Не можна згадати і про розвиток знань та навичок місцевого населення. Університети та технікуми по всій Рівненській області надають всі умови для вивчення ІТ новим поколінням, завдяки чому молоді студенти мають престижну освіту та майбутній професійний розвиток. А про стартапи та нові компанії серед малого та середнього бізнесу годі й згадувати – нас чекають з ними лише майбутні успіхи побудови бізнесу в Рівненській області, якщо взяти за опору ІТ та програмування.

Отже, ІТ – це чіткий рух Рівненщини в майбутнє. Завдяки процвітанню цього напрямку наша область має змогу стати сучасною та повністю зручною для населення, приваблюючи інвесторів та дозволяючи показати всю Україну лише з сильних сторін. З розвитком області повинне розквітати і населення – програмування це чудова можливість відкрити щось нове, мати актуальну освіту на роки та спробувати стати частиною удосконалення таких потрібних новітніх технологій.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.