Вівторок, 28 Травня, 2024

ІТ-освіта на Рівненщині: найбільш затребувана та перспективна

Ще зі шкільних парт ми задумуємося про вибір професії, щоб забезпечити собі щасливе майбутнє. Погодьтеся, отримувати емоційне задоволення від улюбленої роботи – приємний бонус. Кожен з нас мріє про високі заробітні плати та прагне щоразу досягати більших висот. При цьому велику роль відіграє освіта та оточення. У Рівному є декілька вищих навчальних закладів, які пропонують студентам ІТ-спеціальності. Якщо правильно та вчасно скористатися отриманими знаннями, то можна доволі непогано заробляти, пише rivne-future.com.ua.

Загальна ситуація на Рівненщині у сфері ІТ-технологій

Престижно бути айтішником, тобто фахівцем у сфері інформаційних технологій: створювати сайти, ігри, мобільні додатки, програмне забезпечення та інше. ІТ-спеціальності одні з найбільш затребуваних та високооплачуваних професій у Рівному. З кожним роком кількість ІТ-компаній у місті зростає, тому й конкуренція та попит на відповідних працівників також збільшується.

Програмістами хочуть стати переважно чоловіки, проте й жінок у цій галузі задіяно немало. Найбільш популярними є напрямок комп’ютерного програмування, робота з Біг Дата (БД), дизайн та розробка ігор. Ця галузь порівняно молода, тому й не дивно, що більшість рівненських айтішників – це люди віком до 30 років з досвідом роботи до 3 років.

У 2018 році в Рівному працювало близько двох десятків ІТ-компаній, виші щорічно готували понад 400 майбутніх ІТ-фахівців. У 2022 році кількість таких компаній збільшилася до п’яти десятків, в той час як в цій галузі задіяно близько 5 тисяч людей. З початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію нашої країни на Рівненщину переїхали біля п’яти сотень IT-фахівців. Новим працівникам пропонують робочі місця та створюють освітні платформи.

У Рівненській області галузь інформаційних технологій розвинена краще, ніж в сусідніх областях. Спеціалісти задіяні в розробці ігрових додатків, обслуговуванні ЦНАПу або на прокладанні комп’ютерних мереж і підключенні нових абонентів. Важливо, наші виші готують не лише знавців ІТ-галузі, а й тих, хто матиме змогу навчати цим умінням всіх бажаючих. 

Цікаво, навіть у деяких школах області запропонували оновлений курс інформатики. Таке рішення досить актуальне, адже школярі багато часу проводять в телефонах, планшетах. Освіта і так надається великим обсягом в онлайн-режимі. Для того, щоб учні з користю використовували гаджети, їх навчають створювати ігри, анімації.

Найвідоміші ІТ-компанії та заходи

Більшість рівненських ІТ-спеціалістів мають можливість працювати вдома, адже замовниками їхніх послуг є не лише місцеві фірми чи підприємці, а й американські чи європейські компанії. З’явилися цікаві освітні курси, де готують айтішників. 

Більшість рівненських ІТ-компаній займаються аутсорсингом, але представлено і продуктовий сегмент. Найбільшими та найвідомішими працедавцями міста є: SoftServe, SoftGroup, Renome-Smart, Honeycomb Software, Zagrava Games, Selecto. Крім того, у місті є офіси таких ІТ-компаній: Adyax, Gekos, InternetDevels, QATestLab, Testmatick, Virtuace, Wedes Web Studio та інші.

Спеціалісти компанії SoftServe є організаторами зустрічей Rivne IT-Talks, які можуть відвідати всі, хто цікавиться сферою ІТ. Кожного року також влаштовують конференцію IT-Weekend Rivne. Ідея заходу теж належить працівникам компанії SoftServe. Відвідувачі обговорюють різні технології, спілкуються з однодумцями та заряджаються атмосферою затишку і цікавих ідей.

Опанувати ІТ-спеціальності у Рівному можна в таких навчальних закладах: НУВГП, МЕГУ ім. С. Дем’янчука, Рівненська філія ЄУ, РДГУ, НУ “Острозька академія”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.