Субота, 20 Квітня, 2024

Історія телеканалу «Рівне-1»

Його називають першим місцевим та флагманом місцевого телебачення. Мова йде про телеканал «Рівне-1», який добре відомий рівнянам та жителям області. Перші випуски програм з’явились в етері телеканалу наприкінці вересня 1995 року, хоч історія самого телеканалу розпочалася значно раніше. Цікаво, що спочатку рівненський телеканал мав співзвучну назву з популярним американським музичним телеканалом – MTV. Однак згодом телевізійний канал отримав знайому та рідну багатьом назву – «Рівне-1», пише rivne-future.com.ua.

Все почалось з друкованої преси

Історія рівненського телеканалу «Рівне-1» починається з далекого 1990 року, коли Віктор Данилов за фахом інженер-хімік-технолог, став одним із фундаторів та керівником фірми «МАРК». Одним із напрямків діяльності цього невеликого недержавного підприємства стало видавництво.

Підприємство друкувало різного роду історичну літературу, яка користувалася неабияким попитом серед читачів. Адже саме тоді – після відновлення Україною незалежності, українцям стали відкриватися раніше заборонені сторінки історії нашого народу. З часом фундатори фірми «МАРК» дійшли до думки, що потрібно випускати в світ не лише книги та брошури, а й газети.

Так розпочалась історія газет «Рівне Вечірнє» та «ОГО». Цікаво, що газета «Рівне Вечірнє» стала першим недержавним виданням на Рівненщині. Біля її витоків стояв журналіст Микола Несенюк, який був і редактором, і натхненником, і єдиним журналістом цього друкованого ЗМІ.

Пізніше, у жовтні 1992 року з’явився інформаційно-рекламний тижневик «ОГО». Щоправда, перша назва цієї газети звучала по-іншому – «Програма, реклама, оголошення». Згодом назва скоротилася до «ОГО» – від слова «оголошення». А інформаційне наповнення друкованого видання складалося з телепрограми, оголошень та реклами.

Видання «Рівне Вечірнє» та «ОГО» подарували Рівненщині нову генерацію журналістів, адже до цього у ЗМІ області працювали переважно випускники радянської школи журналістики.

Варто зазначити, що вищезгадані газети не отримували жодних фінансових надходжень від місцевої влади чи від політичних сил. Видання існували за рахунок доходів від реклами.

Впродовж перших років існування газети чудово зарекомендували себе на медійному полі Рівненщини: видання набирали обертів та працювали досить прибутково. Тому, як пригадував пізніше Віктор Данилов, було вирішено підкорити нову, ще незвідану вершину – телебачення.

Спочатку був MTV

Так у засновників газет «Рівне Вечірнє» та «ОГО» з’явилася ідея заснувати телекомпанію. Фундатори майбутньої телекомпанії чудово розуміли всі ризики та складнощі телевізійного бізнесу, адже ця сфера потребує чималих капіталовкладень та водночас має дуже обмежені можливості у плані частотного ресурсу. Та все ж медійники ризикнули.

Тож у 1995 році Віктор Данилов разом з Миколою Несенюком заснували телекомпанію під назвою MTV. Її назва була співзвучна з популярним американським телеканалом, однак історія її походження інша. Насправді ж, найменування телекомпанії походило від перших літер імен – Миколи Несенюка, Тетяни (дружини Віктора Данилова) та Віктора Данилова.

Під назвою MTV телеканал пропрацював кілька років і згодом його назва була змінена на «Рівне-1». Так в медійному полі Рівненщини з’явився телеканал з впізнаваною багатьом рівнянам та жителям області назвою.

Звичайно, на шляху становлення телеканалу було чимало труднощів. Пізніше директор «Рівне-1» Віктор Данилов пригадував, що труднощі зустрічались на кожному кроці, починаючи від отримання ліцензії. А все, що було зроблено, за його словами, відбулось не «завдяки», а «всупереч». Серйозних коштів потребувала студія, техніка, обладнання для телеканалу. Однак крок за кроком, десь швидше, а десь повільніше – труднощі та виклики долалися.

Перші програми в етері «Рівне-1»

Перші програми в етері «Рівне-1» з’явилися 22 вересня 1995 року. Це були телепрограми – «Новини Рівного» та «Патруль». До створення програм долучались журналісти, які працювали в газеті «Рівне Вечірнє». Цікаво, що чимало з них не мали журналістської освіти, однак мали велике бажання творити та розвивати місцеве телебачення, вчитися, вдосконалюватися та підкорювати нові вершини.

З роками колектив телеканалу поповнився новими людьми, які приносили нові ідеї та візії. В етері першого місцевого почало з’являтися дедалі більше програм. Крім інформаційних з’явилися тематичні програми та ток-шоу.

Згодом телеканал запустив власний сайт для того, щоб рівняни та жителі області були в курсі найважливіших подій Рівного, області та всієї України.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.