Вівторок, 19 Березня, 2024

Не відкладайте на потім: вісім перлин Березнівщини

Під час війни з російською федерацією кожен мешканець Рівненщини на своєму фронті наближає нашу перемогу: відновлює економіку України, допомагає ЗСУ, займається волонтерством. Проте, людський ресурс має властивість завершуватися. Тому кожному з нас потрібно подбати про якісний відпочинок. Цьогоріч відпустка суттєво відрізнятиметься через безліч нюансів, які виникли внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україні. Психологічний аспект, осуд з боку суспільства, низька платоспроможність тощо. Щоб відновити сили багато коштів не потрібно, та й їхати далеко не потрібно. Ми розпочинаємо цикл матеріалів про цікаві, мальовничі, захоплюючі та історичні місця з різних куточків Рівненщини. Не варто, щоб синдром відкладеного життя мав вплив на різні аспекти повсякденності, пише rivne-future.com.ua.

Невеличка віртуальна подорож Березнівщиною стане рушієм, який неодмінно приведе до цікавої мандрівки. Переконані, що в реальності тут ще краще. Більше тут. 

“Півник з Бородянки” 

У центрі міста Березне у квітні цьогоріч встановили скульптуру стійкості та незламності – “Півник з Бородянки”. Відомий на весь світ півник з глини, як і кухонна шафка, що вціліли на стіні знищеного росіянами будинку стали символом міцності та витримки українського народу. Вислів “Як ти? Тримаюся” відтепер асоціюється саме з кухонною шафкою із Бородянки. 

(“Півник з Бородянки”, Березне, Рівненщина) 

За словами секретарки Березнівської ради Анастасії Власюк героїчну скульптуру повністю профінансував місцевий житель, який не хоче публічності. Ініціатива створення “Півника з Бородянки” належить скульптору з незламного Харкова Олександру Сердюку. Його прихистило місто Березне, що на Рівненщині. 

Додамо, що кухонну шафу та керамічного півника передали до Національного музею Революції Гідності. 

Дендрологічний парк

Будете їхати повз місто Березне, то не забудьте відвідати місцевий дендрологічний парк. Він розташований на території Березнівського лісового коледжу. Гарнішого та багатшого парку на Рівненщині годі й шукати. Він займає аж 30 гектарів. Під час прогулянки по доріжкам можна побачити кращі зразки дерев, кущів та рослин, привезених сюди з різних куточків світу. 

(Дендрологічний парк, Березне, Рівненщина) 

У березовому гаю налічується 45 видів і форм беріз, у саду жасмину – 25 видів цієї рослини, бузку – 24 види. В парку також представлена експозиція рослин родом з Північної Америки (акація мексиканська, американська сосна, тощо) та японсько-китайського регіону – 105 видів (яблуня Цумі, кипарисові, груша Келлера). 

(Березовий гай) 
(Ставок, Дендрологічний парк, Березне, Рівненщина) 

Зірненський парк

(Зірненський парк, Рівненська область) 

Пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення, яка заснована у 1905 році. Вона отримала статус відповідно до рішення Рівненської обласної ради у 1972 році. Парк оточував маєток пана Малинського. Керував процесом створення парку ірландський живописець Діонісій Міклер. Майже 80 видів екзотичних дерев можна побачити і нині. Серед них – сосна Веймутова з шишками, клен сріблястий, тополя волосистоплідна, а також стара липа діаметром п’ять метрів. Також тут можна помилуватися бузком звичайним, чубушником, черемхою. Зростають у парку калина, глід, малина, бузина. 

Ландшафтний заказник “Соколині гори” 

(Ландшафтний заказник “Соколині гори”, Рівненська область) 

Біля селища Соснового по обидва береги річки Случ знаходиться справжня перлина – природний заказник “Соколині гори”. Площа заказника становить 510 га. Це дивовижне місце з виходами гранітних порід висотою окремих скель до 25 м, вкритих сосновими, грабовими, дубово-сосновими та дубово-грабовими лісами. Тут можна зустріти безліч рідкісних та малопоширених видів рослин, серед яких є ковила пірчаста (Червона книга України) та смілка литовська (Європейський червоний список). 

(“Надслучанська Швейцарія, Рівненська область) 

Мальовничий куточок природи, який ще називають “Надслучанською Швейцарією” приховує безліч легенд, приваблює до себе туристів багатогранністю ландшафтів, своєрідною геологічною будовою, чистими, як скло струмками та озерами, багатством тваринного і рослинного світу. Цей край недарма називають перлиною України. 

Губківський замок

(Губківський замок, Рівненщина) 

Свого часу Губківський замок за своєю композицією та пропорціями вважався одним із найдосконалішим у волинській школі оборонних комплексів. Споруда була схожа на трапецію, мала чотири кутових вежі зі стрільницями, в’їзну браму і підйомний міст. У дворі знаходилися житлові та господарські будівлі. На подвір’ї замку залишився глибокий колодязь, змурований з каменю. Під замком були льохи та в’язниця. 

(Руїни Губківського замку) 

Це все було колись, а зараз на 30-метровій Замковій горі, що піднімається над Случчю, є лише залишки замку. Наразі можна побачити лише частину стін та кілька башт. Крім того, можна знайти засипаний замковий колодязь. Руїни розміщуються над крутим схилом і рікою, відокремленою від інших будівель. 

Загальнозоологічний заказник “Брище” 

(Загальнозоологічний заказник “Брище”, Рівненщина) 

Площа заказника, який знаходиться у Березнівському районі становить 100 га. Його було створено у 1964 році, щоб захистити бобрів. Рослинний покрив заказника типовий для Західного Полісся. Переважає заплавна рослинність. Мала річка тому і отримала назву – Бобер. Вона має безліч приток і стариць. З берегів вони заростають частухою, омегом, у воді можна зустріти пустирник, глечики жовті тощо. Рельєф відомий своєю нерівністю, часто чергуються горби та западини з водою. В лісі є цікава знахідка – рідкісний вид для України комонник малий, борідник Прейса, астролаг пісковий. Болотне різнотрав’я: осока, півники болотні, зозулин цвіт, фіалка. 

Преображенська церква

(Преображенська церква, Березнівський район, Рівненська область) 

Церкву в ім’я Преображенія Господнього побудували на кошти парафіян у 1801 році у селі Маринин. Будівля була дерев’яною на кам’яному фундаменті, вкрита залізом. У 1857 році святиню було відремонтовано, а в 1882 році біля церкви добудували дерев’яну дзвіницю. Преображенська церква є пам’яткою архітектури національного значення. 

“Марининсько-Устянські граніти” 

(Марининсько-Устянські граніти”) 

Геологічний заказник місцевого значення “Марининсько-Устянські граніти” створений у 1983 році рішенням Рівненської обласної ради задля збереження цінних об’єктів і компонентів неживої природи (геологічних оголень, печер, торф’яних відкладень). Його площа становить 85 га в межах Березнівського району та 85 га в межах Корецького району. Він знаходиться поблизу сіл Маринин, Більчаки вздовж правого та лівого берегів річки Случ. 

Це гранітні кручі вздовж її берегів з мальовничими печерами та улоговинами. Тут зустрічається сім видів папоротей, низка центральноєвропейських видів — булавоносець сіруватий, фіалка багнова, гвоздика картузіанська, енотера червоностеблева.

Гранітні відслонення по річці Случ належать до нижньопротерозойських порід. Вони мають наукове та естетичне значення.

Подорожі сьогодні виступають перш за все як моральна розрядка, спосіб відновитися від пережитого стресу й накопичити сили для продовження боротьби за перемогу. Крім того, відпочиваючи в Україні, ви робите внесок у покращення економічної ситуації в країні. Оповиті легендами та цікавими історіями давні мури замків, дивовижні витвори природи та новостворені туристичні об’єкти манять подорожуючих на Рівненщину. Відкривайте для себе нові маршрути нашого краю, в області є чимало місць, де варто побувати. Не відкладайте життя на потім! 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.