Як показує практика, лише незначна кількість людей слідкує за своїм здоров’ям, вчасно здійснюючи необхідні обстеження. Зазвичай до лікаря звертаються тоді, коли вже є якісь симптоми. Тоді лікуватися доводиться довше, та й кошти на таке лікування витрачаються чималі, пише сайт rivne-future.com.ua.
Проведення систематичних обстежень допомагає контролювати стан здоров’я, і у разі виявлення відхилень – вчасно розпочати лікування.
Медична Інформаційна Система України (МІСУ) – безплатний застосунок, що дозволяє стежити за здоров’ям людини, а також здійснювати зв’язок між пацієнтом та сімейним лікарем.
Розробники ідеї
Ідея створення такого застосунку, завдяки якому можна було б онлайн слідкувати за здоровʼям близьких, виникла у рівненських стартаперів: математиків Володимира Шевчука, Дмитра Круглова та Олександра Коленчука, які до того ж займаються фармацевтичним бізнесом.
Винахідники дійшли висновку, що зробивши оптимізацію таких девайсів, як розумні годинники, можна отримати інструмент, за допомогою якого буде можливість здійснювати моніторинг роботи організму людини, чим попередити небажані та негативні наслідки.
Розробники додатка у своїй роботі використовують мову програмування Python, яка має широкий спектр функцій, за допомогою яких здійснюється обробка даних. Щоб гарантувати безпеку персональних даних клієнтів, сервер забезпечує їх роздільне зберігання та шифрування.
Завдяки додатку відбувається інформування сімейного лікаря та рідних про можливе погіршення стану здоровʼя, що дозволяє надалі запобігати ймовірним захворюванням. Як зазначають розробники, ні в Україні, ні у світі подібного застосунку немає.
За словами стартаперів, створення такого застосунку було вимогою часу, адже пандемія пришвидшила розвиток віддалених сервісів, а ще показала, як важливо піклуватися про власне здоровʼя.
Нині цифрові інструменти активно застосовуються у сфері медицини.
Як працює застосунок
Додаток MISU зчитує такі показники як тиск, температуру, пульс, рівень насичення кисню в крові за допомогою смартгодинника MISU чи Apple Watch.
Дані параметри користувач заміряє та вручну вносить до системи. Далі система аналізує отримані дані, формує висновки про наявні відхилення та інформує пацієнта і його сімейного лікаря про можливі наслідки.
За динамікою показників можуть стежити сам користувач, його рідні та сімейний лікар.
Якщо користувач обирає носити браслет, то даний девайс усі параметри визначає та вносить в додаток на телефон автоматично. Щоб отримати початкову інформацію для подальшого моніторингу, браслет слід носити від трьох днів до тижня.
Браслет визначає серцебиття, тиск, температуру та інші важливі показники стану здоровʼя людини на певному етапі та в динаміці. Далі програма проводить аналіз як ці показники надалі зазнавали змін.
Через застосунок є можливість сімейному лікарю в форматі реального часу надати необхідні рекомендації.
Завдяки застосунку є можливість моніторити та дізнаватись інформацію про якість свого сну. У додатку висвітлюється аналіз та графік сну, а також відображаються персональні рекомендації для покращення його якості.
Браслет працює автономно, достатньо лише один раз на два тижні його заряджати. Підключається девайс до телефону через bluetooth.
Застосунок доступний на платформах IOS та Android.
Додаток MISU відповідає європейським стандартам захисту інформації. Він є доступним для користувачів по всьому світу.
Розширені можливості
Тестування застосунку було розпочато ще навесні 2020 року. Спершу додаток було створено як можливість побудови прогнозів ускладнень після перенесеної коронавірусної хвороби. Далі було розширено функціонал застосунку і він перетворився на повноцінний сканер стану здоровʼя з можливістю діагностики критичних станів здоровʼя, таких як інфаркти, інсульти, легенева недостатність ще до їх появи.
Основною причиною смертності в Україні є серцево-судинні захворювання
Використовуючи застосунок та контролюючи показники стану здоровʼя можна попередити та запобігти таким захворюванням.
Якщо MISU відстежить нестабільні показники, то одразу прийде рекомендація стосовно необхідності проходження тесту з метою визначення хвороб серця. Щоб результат опитування був максимально точним, слід буде відповісти на всі питання тесту. За результатами опитування застосунок MISU надає висновок щодо стану здоров’я та рекомендації стосовно профілактики серцево-судинних хвороб.
Про перешкоди
Перш ніж застосунок MISU потрапив до широкого кола користувачів, стартаперам довелося подолати чимало бюрократичних перепон, критики скептиків.
Водночас до стартаперів почали надходити пропозиції з різних лікарень з проханням долучитися до тестування застосунку. Саме це свідчило про те, що команда на правильному шляху.
Інвестиції та прибутки
Для того, щоб проєкт став реальністю, розробники вклали в нього десятки тисяч доларів власних коштів. Крім того, було залучено кошти кількох виграних грантів.
Сам застосунок, що встановлюється на телефон, є безплатним лише в Україні. За кордоном на нього існує підписка. Також доходи стартапери отримують від продажу девайсів – браслетів та годинників.
Також у клієнтів є можливість у додатку оформити асистента та отримати розширені послуги в тому числі страхування від однієї страхової компанії, що є партнером MISU. Дана послуга є платною.
Команда розробників постійно в пошуку нових партнерів та комунікацій.
Зараз застосунком користуються в багатьох країнах світу.
Команда розробників завжди бере участь у різноманітних конференціях, виставках як вітчизняних, так і міжнародних, де є можливість заявити про свій продукт, залучити партнерів та інвесторів, поділитися думками щодо бачення майбутнього галузі медицини.
Застосунок MISU було обрано в 50 найкращих стартапів на WorldFestival 2023 Startup Awards.