Середа, 29 Травня, 2024

Беруть і стоячих: проблеми проїзду в маршрутках Рівного під час карантину

У Рівному в маршрутках ігнорують встановлені обмеження, які передбачені під час карантину громадському транспорту, який курсує в режимі спецперевезень, розповідає “rivne-future.com.ua“.

Рівне перебуває у «жовтій» карантинній зоні. А це означає, що в маршрутки можна брати таку кількість пасажирів, скільки є «сидячих» місць в транспорті. «Стоячі» місця – під забороною.

Думки перевізників

За словами президента «Союзу перевізників України» Валентина Демчука, проблема масового переповнення маршруток у Рівному набрала обертів з початком вересня.

Валентин додав, що ця ситуація не є легкою. Потрібно зробити так, щоб, якимось чином, перенести час-пік: хтось починав свій робочий день о 8-й, хтось – о 9-й, решта – о 10-й, тобто так, як це прописано в постанові Кабінету міністрів. Результат – час-пік зіб’ється і не буде такого масового скупчення людей.

Водії маршруток, проте не всі, попереджають пасажирів, що «стоячих» не беруть. Були і випадки, що водій відмовлявся зрушити з зупинки, поки його вимога не буде виконана. Такі зауваження часто завершуються скандалами.

Думки влади

В управління транспорту офіційних скарг про переповнення маршруток поки не надходило.

За словами начальника міського управління транспорту та зв’язку Володимира Пилипчука, переповнені маршрутки – це однозначно порушення обмежень під час карантину. Щоб уникнути подібних інцидентів потрібно щоб перевізники і пасажири дотримувалися правил. І людей, і водіїв можна зрозуміти: одні поспішають на роботу, навчання, інші – набирають пасажирів, щоб, хоча б якось, відбити нерентабельність перевезень у період карантину.

Що ж каже поліція

В управлінні транспорту також зазначили, що на аналогічні порушення карантинних вимог реагують і працівники поліції. Жодної скарги на переповнений транспорт протягом останнього місяця там не реєстрували.

За словами інспекторки патрульної поліції області Наталії Воєводи, про такі випадки люди повідомляли тільки коли було відновлено перевезення в умовах карантину. І то, Телефонувати Обурені пасажири, яких водії не взяли в маршрутку.

Вона додала, що відділ безпеки дорожнього руху також перевіряє  

їх. Не усі повідомлення про порушення карантину підтверджуються. Якщо є порушення, то складається протокол, але і при цьому водія попереджають, щоб він не порушував правил карантину

Окремої статистики про порушення карантину у громадському транспорті працівники патрульної поліції області не ведуть. Всього за серпень копи зареєстрували 25 порушень карантинних вимог в місті Рівне.

Про покарання

У єдиному реєстрі судових рішень є лише два рішення, які були прийняті у серпні-вересні за матеріалами патрульних на рівненських водіїв маршруток через порушення карантинних норм.

16 серпня водій маршрутки №45 віз 26 пасажирів замість 22-х. Суд дав водієві усне зауваження, а справу закрив. Таке ж саме рішення суд ухвалив відносно іншого порушника, якого працівники поліції зупинили ще на початку літа, бо віз більше пасажирів, ніж дозволяв його ПАЗ.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.