Понеділок, 16 Вересня, 2024

Рівнянам пропонують долучитися до вирішення подальшої долі гідропарку

Парк Шевченка, алея Чайки, парк «Лебединка» — найпопулярніші місця для відпочинку в центрі Рівного. Гарна природа, розваги для дітей і дорослих, наявність лавочок, освітлення, фудкортів роблять ці локації привабливими для рівнян і гостей міста. В центральній частині Рівного може стати на один мальовничий куточок для відпочинку більше. Рівненська міська рада розпочинає роботу над створенням концепції реконструкції місцевого гідропарку. До вирішення його подальшої долі закликають долучитися жителів місцевої громади, пише сайт rivne-future.com.ua.

Навіщо потрібно реконструювати гідропарк

Історично склалося, що місто Рівне розташоване на берегах річки Устя. До початку ХХ століття місцевість, де сьогодні розташований гідропарк, була заболоченою.

За благоустрій території взялися у 1930-х роках. А завершилось будівництво гідропарку у 80-х роках минулого століття. 

Потреба в будівництві гідротехнічної споруди в Рівному була викликана необхідністю розвантаження притоків, що впадають в Устю. Крім того, планувалося в цьому місці облаштувати зону для відпочинку. Вона мала б використовуватися для плавання, занять водними видами спорту. Однак вода у водоймі почала застоюватись і каламутніти через зменшення об’ємів її використання. Поява несанкціонованих стоків призвела до забруднення води.

Хоча навесні і влітку в гідропарку зелено і достатньо затінку, навіть у цей час тут не зустрінеш багато людей. Серед постійних відвідувачів лише рибалки.

Старше покоління жителів Рівного пам’ятає часи, коли гідропарк був привабливим місцем відпочинку. Через відсутність належного догляду локація стала занедбаною. Зруйновані доріжки, сміття у воді та на території паркової зони, недостатнє освітлення, мала кількість лавочок, недоглянуті дерева та кущі відштовхують відпочивальників.

Працівники комунальних служб намагаються облагороджувати територію гідропарку. Час від часу там скошують бур’яни, підрізають крони дерев. Активісти місцевої природоохоронної громадської організації «Екоклуб» влаштовують толоки за участю небайдужих рівнян. Під час цих заходів з території гідропарку прибирають сміття.

Як рівняни можуть вплинути на долю гідропарку

Дії комунальників та місцевих екоактивістів лише незначно та на короткий термін поліпшують стан території. Щоб перетворити захаращену місцевість у сучасну та привабливу зону відпочинку, потрібні зусилля великої команди спеціалістів та серйозне фінансування.

Управліннями Рівненської міської ради було вирішено створити план дій, направлених на реконструкцію гідропарку. Для реалізації намірів передбачається:

  • провести опитування мешканців громади;
  • створити експертну групу для розробки проєкту реконструкції;
  • винести на громадське обговорення розроблену концепцію.

Вирішити долю гідропарку просять жителів громади. Для цього Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради на платформі електронної демократії E-dem розмістило опитування. Рівняни можуть перейти за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXCJFB7_oChd4lHdueolUQIJhMbVqeyrbTCJUWI_hH533QhQ/viewform?usp=sf_link та висловити свою думку щодо розвитку гідропарку. Питань небагато, тому всі небайдужі жителі міста мають можливість вплинути на подальшу долю гідропарку, витративши не більше 5 хвилин свого часу.

Джерела:

    Latest Posts

    .,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.