Середа, 29 Травня, 2024

Рівненський ІТ Кластер – ініціатива креативних містян, які дбають про розвиток ІТ

Без розвитку ІТ-галузі в місті неможливий загальний розвиток міста, переконана група ініціативних молодих людей, ІТ-фахівців у Рівному, які об’єдналися і заснували ІТ Кластер в нашому місті, розповідає сайт rivne-future. Заснований на подобі ІТ кластерів в інших українських містах, Рівненський ІТ Кластер має на меті сприяти всебічно розвитку ІТ-сфери в нашому місті, щоб життя його мешканців було комфортним і зручним.

15 компаній, об’єднаних в одну потужну команду

Всього в Рівненський ІТ Кластер об’єдналися 15 провідних ІТ-компаній, які спільними зусиллями працюють на те, щоб покращити і осучаснити наше місто, вивести його на новий рівень у світі ІТ і не тільки. Серед основних завдань, які ставлять перед собою фахівці кластеру, це створення максимально сприятливого середовища для розвитку ІТ в Рівному.

Потреба об’єднати зусилля і спільно працювати на благоустрій існувала вже давно, адже Рівне раніше не вважалося містом з достатнім розвитком галузі. Тож потужні ІТ-компанії, рівненські навчальні заклади та інші партнери, дотичні до сфери, долучаються до різноманітних заходів та ініціатив, організовують зустрічі, форуми та конференції.

Один з пріоритетів роботи ІТ Кластеру в Рівному – розвиток освітньої галузі

Звісно ж, ІТ – це не тільки про програмування та комп’ютери, це, в першу чергу, робота на розвиток освіти в місті. Тож фахівці кластеру зараз спільно працюють над тим, щоб рівненська молодь краще вивчала іноземні мови, особливо – англійську мову як стратегічно важливу іноземну мову.

Дбаючи про розвиток освіти в місті, об’єднання місцевої галузі ІТ також організовує різноманітні заходи для того, щоб покращити рівень викладання ІТ-спеціальностей у вищих навчальних закладах міста, адже зараз він залишає бажати кращого.

Які проєкти вже вдалося реалізувати Рівненському ІТ Кластеру?

Назустріч створенню сприятливої обстановки в Рівному у галузі ІТ спеціалісти кластеру вже розпочали реалізацію крутих проєктів, про які ми згадаємо нижче.

“Стартап дні” в Рівному – заслуга діяльності Рівненського ІТ Кластеру

Оскільки рівняни не надто високо оцінювали шанси нашого міста на справжній “прорив” в галузі ІТ, то найперше, що потрібно було зробити – це довести рівнянам, що наше місто насправді має великі перспективи в галузі ІТ, попри їхнє уявлення, яке досі склалося. Для того, щоб змінити думку рівнян про їхнє місто і про його перспективи, в 2019-му році завдяки зусиллям ІТ Кластеру в Рівному вдалося реалізувати проєкт проведення “Стартап днів”.

На перших таких “днях” в Рівному були присутні круті розробники, які вже мають чималий досвід в галузі розробки стартапів. Наприклад, спікерами події були Василь Станіславчук та Олександр Залевський, які добре відомі не лише в Україні, а й за кордоном. “Дні” в Рівному реалізували вкрай успішно і змінити думки рівнян про ІТ-перспективи нашого міста вдалося на краще.

“Дні інновацій” – ще один успішний проєкт, реалізований зусиллями Рівненського ІТ Кластеру

Рівненський ІТ Кластер в 2019-му році реалізував ще один проєкт – це проведення “Днів інновацій”. Це спеціальний проєкт кластеру, який має більше освітнє спрямування. В рамках події в Рівному проводили корисні заходи, присвячені інноваціям та розробкам, технологіям та підприємництву.

Ця подія зібрала велику кількість фахівців – представники найуспішніших ІТ-компаній країни та учасники кластеру зібрали рівнян, аби розповісти про напрацювання на благо створення справді інноваційного, сучасного міста, де буде комфортно кожному рівнянину, а також гостеві нашого міста.

Зусиллями учасників ІТ Кластеру запрацювала чудова художня студія в Рівному

Один з засновників ІТ Кластеру, компанія “Заграва”, заснувала унікальну креативну студію в Рівному, чим зробила крок назустріч формуванню в рівнян творчості та креативності. Це крута художня студія в Рівному, ще один реалізований проєкт, шанс для рівнян не лише розвинути свою творчість, а й отримати змогу в подальшому працевлаштуватися на високооплачуваній роботі в компанії.

У програмі – курс уроків академічного рисунку, живопису та комп’ютерної графіки.

Міцна команда ініціативних та енергійних: хто є учасниками Рівненського ІТ Кластеру?

Як ми вже згадали вище, над розробкою та втіленням в життя таких різноманітних проєктів у Рівненському ІТ Кластері працює ціла команда потужних фахівців. Передусім, це представники відомих ІТ-компаній, офіси яких представлені не лише в Рівному, а й в інших українських містах.

Так, до прикладу, серед учасників команди кластеру – потужна і відома у всьому світі компанія softserve – знана українська ІТ-компанія, яка вже багато років працює у сфері програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. Головні офіси компанії представлені в США та в українському Львові, і в наші дні компанія вважається однією з найбільших і найпотужніших в Україні.

Також серед таких потужних учасників Рівненського ІТ Кластеру – компанія РЕНОМЕ-СМАРТ – це експерти в галузі самообслуговування з успішним 27-річним досвідом розробки та впровадження рішень для прийому платежів, обробки грошових потоків та надання послуг в автоматичному режимі.

В планах Рівненського ІТ Кластеру – розробити і реалізувати цілу низку потужних проєктів в нашому місті, які кардинально змінять атмосферу в нас і дозволять розвиватися галузі ІТ новими кроками. Заснований 2019-го року, ІТ Кластер вже в наступному році довів те, що має право на існування і що спільними зусиллями Рівне можна зробити через декілька років справжньою українською столицею ІТ, адже фахівці переконані – наше місто надзвичайно сприятливе для розвитку ІТ-галузі і може стати одним з найуспішніших в Україні.

Далі – буде!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.