Субота, 27 Квітня, 2024

Історія відкриття у Рівному першого інтернет-клубу

В XXI столітті уже, напевно, нікого не дивували фрілансери, які працюють за ноутбуками у кав’ярнях. А от наприкінці XX століття годі було й зустріти таке видовище у Рівному, адже комп’ютерів та ноутбуків у масовому вжитку ще не було. А доступ до Всесвітньої павутини був справжньою екзотикою. Фактично першим, хто познайомив рівнян з Інтернетом та всіма можливостями, які він надає, став Євген Левченко. Влітку 1998 року він відкрив у місті перше інтернет-кафе, пише rivne-future.com.ua.

З історії появи інтернет-кафе

Тож, що собою являють інтернет-клуби або інтернет кафе? Це громадські заклади, які надають послуги доступу до Інтернету за гроші, часто – за погодинну плату. Деякі з таких закладів працюють, як звичайні кав’ярні, де подають клієнтам каву та інші напої.

До поширених різновидів інтернет-кафе належать інтернет-клуби, які надають доступ до мережі Інтернет або просто надають можливість користуватися комп’ютерами для того, аби грати в комп’ютерні ігри.

Перші інтернет-кафе почали масово з’являтися в США на початку 1990-х років. В Україні перше інтернет-кафе з’явилося в Києві. Заклад називався «Кіберкафе». Після того, як персональні комп’ютери та домашній Інтернет стали доступними для масового споживача, потреба в інтернет-клубах та інтернет-кафе значно скоротилася. Подібні заклади почали втрачати свою популярність.

Ідея відкрити у Рівному інтернет-кафе належить Євгену Левченко

Появі першого інтернет-кафе Рівне завдячує Євгену Левченко. Він навчався у Львівському Політехнічному інституті. 20 років пропрацював на заводі «Газотрон», був начальником цеху. У нього першого серед рівнян з’явився персональний комп’ютер. Пристрій називався «Електроніка» та мав габарити 16 кв. метрів.

Спогадами про відкриття інтернет-кафе у Рівному Євген Левченко поділився місцевим ЗМІ у 2014 році. Тоді чоловік займав посаду директора ПП «Контур Плюс» та був головою «Регіонального центру впровадження інформаційно-комунікаційних технологій».

Левченко першим серед рівнян отримав доступ до інтернет-сигналу. У нього вдома був ще також модем. Чоловік одразу почав розмірковувати над тим, аби з користю використати такий ресурс. З’явилася ідея відкрити інтернет-кафе. З часом Євген Левченко втілив свою ідею в життя.

Він пригадував, що якихось бюрократичних перипетій з документами під час відкриття незвичного на той час для Рівного закладу, не виникло. А от з технічної сторони не приховував, що було дещо складно.

«Ера» – перший у Рівному інтернет-клуб

Тож, перше інтернет-кафе у Рівному під назвою «Ера» відкрило свої двері для рівнян у червні 1998 року. Варто відмітити, що на той час доступ до Інтернету вважався справжньою екзотикою та викликав неймовірну цікавість серед містян.

Спочатку перше рівненське інтернет-кафе існувало у суборенді у компанії «Кий Авіа». Потім засновник закладу перейшов на пряму оренду.

Щойно відкритий заклад представляв собою лише шість комп’ютерів та бар. Власник інтернет-кафе розповідав, що з самого початку було прийнято рішення не встановлювати на комп’ютерах ігри. Було вирішено зробити ставку на освітницький характер роботи.

Здавалося б, незвичайний заклад для містян мав би одразу почати приносити шалені прибутки. Однак, на практиці це виявилося не так. Перші два роки роботи ніяких прибутків з клубу фактично не було, пригадував Євген Левченко. Бувало, що рівняни приходили в заклад і просили показати їм, що ж це таке.

Засновник першого у Рівному інтернет-кафе пригадував, що станом на 1998 рік українських сайтів було лише зо два десятки. А українських пошуковиків на зразок «Мета» не було ще навіть в планах.

Тож, інтернет-кафе «Ера» стало першопрохідцем серед рівненських клубів та центрів з надання послуг доступу до Інтернету. Через рік у Рівному відкрився комп’ютерний центр «Хакер», який став першим у Рівному ігровим клубом.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.