Неділя, 26 Травня, 2024

Ювілей: рівненському стадіону «Авангард» – 50

2020-й рік для Рівного міг стати роком футболу. Адже 9 серпня йому 50,ювілей. Проте, поки, святкувати його нема де, адже його реконструкція ще триває, розповідає “rivne-future.com.ua“.

9 серпня 1970-го року на стадіоні «Авангард» прогримів перший в історії новозбудованої арени офіційний футбольний матч. Рівненська команда «Горинь» 50 років тому під час чемпіонату СРСР у класі «Б» здобула перемогу над Севастопольським «Спортивним клубом Чорноморського флоту» з рахунком 1:0. Переможний гол забив Йосип Артемюк.

Хроніка подій

Новий стадіон у Рівному був одним з найбільших у Західному регіоні. 25 тисяч вболівальників могли дивитися спортивні змагання. У підтрибунних приміщеннях знаходилися зал важкої атлетики та легкоатлетичний манеж. Також там була їдальня, у північній стороні трибуни працював кондитерський цех.

Рівненський філіал Київського інституту «Дніпромісто» під керівництвом архітектора Бориса Андреєва займався розробкою проекту майбутнього стадіону.

Саме ж будівництво розпочалося 1 січня 1968 року. Головний підрядник – Рівненське будівельне управління №24. Про цю історичну дату йдеться у газеті» Зміна» від 5-го січня того ж року, витяг з якої журналістам «Суспільного» показав затятий дослідник історії рівненського футболу Віктор Свиридюк.

Стадіон «Авангард» повстав на місці колишнього дерев’яного стадіону «Колгоспник».

Під час будівництва футбольна команда Рівного проводила офіційні матчі на запасному полі, яке розташувалося зовсім поруч. А саме на нинішній алеї, що веде до центрального входу в «Авангард».

За словами колишнього гравця «Колгоспника», «Горині» та» Авангарду», а згодом тренера останньої та очільника обласної федерації футболу Віктора Поліщука, частину дерев’яних конструкцій «Колгоспника» транспортували на запасные поле.

У 1983-му році на стадіоні «Авангард» відбулося грандіозне святкування 700-річчя міста Рівне. Ніде яблуку було впасти в той день.

З 1970-го року, з самого його відкриття і до 2019-го стадіон «Авангард» «як міг» служив футболу та легкій атлетиці.

Крихітна його реконструкція була в середині 2000-х, а саме встановлення 4500 пластикових синьо-жовтий стільців на центральній трибуні. Далі реконструкція стадіону завмерла.

Масштабне оновлення стадіону» Авангард»

У 2019-му на стадіоні «Авангард» розпочалася масштабне оновлення, яке планують доробити у травні 2021-го року.

Новостворений стадіон зможе розмістити 14 тисяч глядачів. Також планується встановлення штучного освітлення, 8 бігових доріжок і легкоатлетичний манеж. Рівненська фірма» Фіалка» виграла тендер на виконання будівельних робіт. У 2020-му році будівельники вже використали 50 мільйонів гривень з бюджетних коштів.

У минулому році депутати Рівненської Ради виділили на реконструкцію стадіону «Авангард» ще 60 мільйонів гривень. Сумарний кошторис реконструкції після внесення деяких поправок перевищує 280 мільйонів гривень.

Сподіваємося, що після оновлення стадіон «Авангард» за живе по-новому і нарешті стане візитною карткою нашого міста. Щоб саме» Авангард» асоціювався з містом Рівне,а не з руїнами, і лише з позитивної сторони.

Фото: Віктора Свиридюка, «Суспільне», «Retro.Rivne»

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.