Субота, 27 Квітня, 2024

Змагання з кіберспорту: історія про те, як Рівне приєдналось до проєкту «Кібертрак»

У вересні 2020 року кіберспорт офіційно було визнано видом спорту в Україні. Адже ця індустрія уже давно не просто «стрілялки». Це елемент сучасної цифрової культури, сфера, яка відкриває нові можливості та перспективи, а ще поповнює бюджет. Влітку 2021 року Рівне приєдналося до цікавого проєкту з кіберспорту під назвою «Кібертрак». Це були змагання з кіберспорту, які проходили всередині вантажівки-трансформера, пише rivne-future.com.ua.

Унікальний кіберспортивний проєкт «Кібертрак»

Кіберспорт у світі – це давно вже не просто «стрілялки», в які грають підлітки. Це фундаментальний елемент сучасної цифрової культури. Ба більше, кіберспорт навіть вивчають в університетах. А ще цей вид діяльності приносить робочі місця.

В Україні кіберспорт офіційно було визнано видом спорту 7 вересня 2020 року. Відповідне рішення було ухвалено Комісією з визнання виду спорту.

Тож, що таке цей кіберспорт? Це змагання з відеоігор – вид спортивної активності, в якій гравці розвивають і тренують як розумові, так і фізичні навички. Гравці об’єднуються в команди та змагаються за призові фонди, які можуть досягати великих сум.

Кіберспорт завжди збирав мільйони прихильників у всьому світі. На початку 2020-х років можна було говорити про високу культуру кіберспорту та сильних гравців в Україні.

Підтвердженням цього став унікальний кіберспортивний проєкт «Кібертрак», який проходив в Україні влітку 2021 року. В рамках проєкту відбувалися змагання з «Counter-Strike: Global Offensive» та «Dota 2». Цікаво, що змагання проходили в спеціальній вантажівці-трансформері. Фура мандрувала містами України під час футбольного Чемпіонату «Євро-2020», який був перенесений на 2021 рік через пандемію коронавірусу.

Кіберспортивні змагання в рамках проєкту «Кібертрак» стартували 13 червня 2021 року у Києві. Стати учасником змагань можна було попередньо пройшовши онлайн відбірковий турнір від Федерації кіберспорту України на платформі FACEIT.

Після змагань з кіберспорту у столиці фура-трансформер рушила до Рівного.

Рівне стало частиною проєкту

Тож, у місто Рівне спеціальна вантажівка, де організовували змагання з «Counter-Strike: Global Offensive» та «Dota 2», прибула 16 червня 2021 року. Понад дві години тривав поєдинок між командами «Наш котік» та «Чуваш». Остання команда і стала переможцем змагань у Рівному.

Представник команди переможців Денис Николишин розповідав журналістам, що їх команда фактично не пропустила жодного турніру з кіберспорту, які час від час відбувалися в західних областях України. За його словами, команді вдалося виграти завдяки «добрій зіграності» та тому, що учасники команди давно грають разом. Кіберспортсмен розповідав, що на змаганнях вони отримали позитивні емоції і це не дивно, адже вигравати завжди приємно.

Переможці не залишилася без призів. Команда «Чуваш» отримала комп’ютерну периферію та інші призи.

Крім цього голова регіонального відділення Федерації кіберспорту України у Рівненській області Тетяна Пешко розповіла про важливість проведення даного заходу. За її словами, саме на таких змаганнях талановиті кіберспортсмени можуть заявити про себе, проявити свої лідерські якості. Адже не далеко не всі, особливо, кіберспортсмени-аматори можуть взяти участь у змаганнях міжнародного рівня. А проєкт «Кібертрак» надав рівненським кіберспортсменам можливість показати себе. Крім цього даний проєкт займався популяризацію кіберспорту в цілому.

До слова, учасниками кіберзмагань у Рівному стали і львів’яни, однак основний кістяк гравців все ж становили рівняни. А для тих, хто не брав участь у змаганнях з «Counter-Strike: Global Offensive» та «Dota 2», однак хотів стати частиною унікального проєкту, організатори надали можливість пограти в настільний теніс та футбол.

З Рівного вантажівка-трансформер вирушила до Львова, а потім до інших міст України.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.