Вівторок, 28 Травня, 2024

Головні інновації в Рівному за останні роки, які змінили місто на краще

Місто Рівне не стоїть на місці і постійно розвивається та вдосконалюється, розповідає сайт rivne-future. В останні роки наше місто значно покращилося і стало комфортнішим для його мешканців, а також для гостей міста Рівне. Комфортнішим наше місто не було б, якби не численні інновації та впровадження, які змінили його на краще.

Які ж інновації стали головними в Рівному за останні роки і приносять найбільше користі нашому місту та його мешканцям – читайте нижче.

Інноваційний проєкт про оплату проїзду в громадському транспорті за допомогою банківської карти

Фото – rayon.in.ua

Оплата проїзду в громадському транспорті – одне з головних питань, яке потребувало рішення. Багато років в місті боролися з “тіньовою готівкою” і проблемою перевізників, однак рішення таки знайшли і зробили альтернативу для мешканців нашого міста та його гостей. З липня 2020 року “Ощадбанк” підтримав ініціативу зробити проїзд в рівненському транспорті оплачуваним за допомогою банківської карти.

Завдяки такій новації в рівненському транспорті можна буде забути про готівкову проблему і вибрати для себе зручний і сучасний спосіб оплати проїзду в транспорті. Для оплати проїзду необхідно просто доторкнутися безконтактною банківською картою з NFC і дочекатися відповідного звукового та світлового сигналу, без жодних додаткових комісій та зусиль.

Така безготівкова система оплати проїзду в транспорті вже використовується в багатьох українських містах, тому і місто Рівне потребувало такої інновації для комфортного проїзду містян та гостей.

Квадроптерний патруль – інновація заради безпеки

Фото – умовне

Ще одна корисна новація Рівного, яку впровадили заради безпеки мешканців Рівного від пожеж – це заснування квадроптерного патруля. Зусиллями небайдужих містян, волонтерів, вдалося заснувати “небесний” патруль, який покликаний слідкувати за пожежами. Завдання квадроптерного патруля в Рівному – не дати поширитися вогню, запобігти значним збиткам та трагічним наслідкам.

Як працює інноваційний патруль в Рівному? Дуже просто – за дронами спостерігають рівненські добровольці, а дрони першими фіксують та подають сигнали про пожежі, на що можна оперативно реагувати пожежникам. Така, здавалося б, дуже проста річ, однак навесні, в час пожеж, стала хорошою новацією для збереження Рівненщини від жахливих наслідків пожеж.

Про розробки Рівного в дії: запровадження “Днів інновацій”

Фото – умовне

В 2019-му році в Рівному вперше запровадили проводження “Днів інновацій” – RIVNE Innovations DAYS, події, в рамках яких рівнянин (представники влади, громадських організацій, волонтери та зацікавлені мешканці Рівного) стають ближче до інновацій, технологій та підприємництва.

В рамках цієї події говорять не про конкретне одне впровадження в нашому місті, а обговорюють цілі напрацювання в розбудові комфортного, сучасного міста Рівне. Активними учасниками такої події, яка має всі шанси стати традицією для проведення щороку в Рівному, стали представники “Rivne It Cluster”.

Впровадження практики громадського бюджету – одна з головних новацій Рівного за останні роки

Фото – “7 днів”

Громадський бюджет – річ, здавалося, звична для багатьох українських міст, однак в Рівному таке запровадили не так давно. Лише в 2015 році місто Рівне вперше реалізувало громадський бюджет і почало змінюватися на краще більшими темпами – результати вже наступного року продемонстрували значні позитивні зміни.

Пригадаємо собі, завдяки практиці громадського бюджету, запровадженого в Рівному в 2015 році, в нас з’явилися громадський простір, екологічна парковка, антивандальні меблі, підсвічення входів у парк за допомогою сонячних батарей, спортмайданчики, розумні зупинки та багато-багато інших цікавих проєктів, потрібних в нашому місті, реалізували саме завдяки запровадженню громадського бюджету у Рівному. Що вже казати про те, що саме такі громадські бюджети в українських містах є виявленням демократичності, що дає кожному мешканцю міста безпосередньо брати участь в розподілі коштів на потрібні для Рівного проєкти та впровадження.

Інновації в ЦНАПі, які роблять життя рівнян комфортнішим

Чималими темпами розвивається і ЦНАП в Рівному – тут постійно намагаються додати нові послуги, запровадити щось нове, аби спростити цілу низку довгих процедур, які рівнянам доводилося проходити раніше.

Якщо говорити конкретно про впровадження, то в ЦНАПі Рівного за останні роки з’явилася можливість подати документи для виготовлення свідоцтва про народження дитини, можуть батьки, що не перебувають у шлюбі. Тут же запровадили можливість отримати свідоцтво про народження через сервіс “єМалятко”. Цей новий сервіс дозволяє, окрім державної реєстрації народження, додатково оформити за однією заявою цілу низку інших документів, необхідних дитині з народженням.

Нещодавно в рівненському ЦНАПі також ввели послугу з оформлення паспортів та зробили можливим оформлення пільг на комунальні послуги. А в перспективах ще – багато-чого цікавого і потрібного для мешканців Рівного.

Створення в Рівному першої сортувальної станції, яка допомагає містянам дбати про екологічний стан міста

Фото – “Рівне медіа”

І наостанок – поговоримо про екологічні інновації в Рівному. Нещодавно в нас запрацювала перша громадська сортувальна станція “Екологічні”, покликана допомогти рівнянам у боротьбі з одвічним ворогом – сміттям.

Отож, “Екологічні” – це громадська організація по сортуванню сміття. У Рівному вона з’явилась у лютому 2020 року і була першою в області. На станції розміщуються спеціальні контейнери, призначені для різних типів відходів, і на них написано, куди і що потрібно кидати. Ще там працюють консультанти, які завжди готові допомогти відвідувачам. Перед тим як прийти сюди зі сміттям, достатньо лише розсортувати його заздалегідь удома.

Рівне, без сумнівів, розвивається різносторонньо – як бачимо, за останні роки в місті реалізували чимало інноваційних проєктів, покликаних зробити місто ще комфортнішим і доступнішим для всіх. А далі, сподіваємося, буде лише краще.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.