Стартапи, сучасні технології, ІТ – ось на чому в наш час базується розвиток того чи іншого міста, регіону, країни. У цілому світі нормальною вже є практика створювати спеціальні майданчики для розвитку стартапів, покликаних вплинути позитивно на розвиток, однак в нас влада тільки розпочинає роботу над створенням таких інноваційних центрів. В багатьох українських містах (наприклад, Одеса, Маріуполь) такі центри вже працюють, однак для Рівненщини це лише поки перспектива, розповідає сайт rivne-future.
Центр інновацій в Рівному – потенційний майданчик для роботи зі стартапами, новими, сучасними проєктами та інноваціями
Про задум створити такий центр інновацій в Рівному заговорили в 2019-му році: тоді ініціатива створити таку установу надійшла від Національного університету водного господарства та природокористування, з намірами запровадити такий інноваційний майданчик спільно з Агенцією регіонального розвитку Рівненської області та комунальним підприємством Рівного “Архбуднагляд”.
Чому в Рівному вирішили відкрити такий майданчик для розвитку стартапів та нових проєктів? Передусім, ініціатори запровадження такої новації переконані, що таке впровадження дуже швидко зможе принести позитивні результати нашому регіону і залучить додаткові кошти для розвитку регіону та потрібні гранти.
Створити центр інновацій в Рівному хочуть за прикладом сусідньої Польщі
Такі інноваційні центри є в сусідній Польщі і рівненські фахівці вирішили перейняти таку новацію і в нас – мовляв, практика довела, що центри розвитку стартапів здебільшого працюють успішно і приносять кошти регіонам. Наприклад, схожий центр працює вже в польському Любліні і вже залучає до розвитку регіону численних розробників, програмістів, тут розвивають успіщні ідеї та допомагають їх втілити в життя. Та й в Україні існує чудовий зразковий центр розвитку інновацій, який в 2019 році урочисто розпочав свою роботу в Маріуполі і вже приніс місту чимало корисних і потрібних ідей, стартапів та нових проєктів. Непогано було б і в Рівному попрацювати над новими проєктами на благо розвитку, чи не так?
Для створення такого центру, звісно, потрібно докласти чимало зусиль, однак і тут хочуть скористатися прикладом сусідів. В засновників ідеї є намір залучити кошти з державного фонду підтримки інновацій, а в свою чергу, кожен з команди засновників потенційного парку готовий докластися власними зусиллями – наприклад, рівненський “Архбуднагляд” планує поділитися меблями, аби облаштувати інноваційний центр.
Перспективи такого проєкту і справді величезні і ідея, яка зазвучала від університету природокористування, має право на життя і реалізацію в Рівному. Більше того, нові проєкти і залучення інвесторів до розвитку регіону – це саме те, чого нам потрібно, тож сподіваємося, що ідея не залишиться “на папері” і що в найближчі роки влада сприяє створенню наукового парку інноваційних технологій в Рівному.