Середа, 29 Травня, 2024

ІТ-кластер у Рівному: що це та яка його користь для міста

Рівненський ІТ-кластер – група ініціативних людей, які об’єдналися, на громадських засадах, задля розвитку ІТ галузі міста Рівне. Основна мета – створення сприятливого ІТ середовища та умов для значного зростання кількості ІТ-фахівців, що працюють у місті, пише rivne-future.com.ua.

Відомі ІТ компанії Рівного створили ІТ-кластер. Це обєднання 20 рівненських ІТ-компаній, навчальних закладів та партнерів, які задіяні в ІТ-сфері. Учасники кластера долучаються до різноманітних міських ініціатив, влаштовують зустрічі, форуми та конференції. Засновниками Rivne It Cluster є: Віктор Самохвалов, Віталій Бищук, Сергій Теліженко, Олексій Михасюк, Руслана Титечко, Олександр Семенюк, Сергій Сидорчик, Сергій Гемберг.

Наразі ІТ-кластер представляє інтереси понад 50% спеціалістів галузі та ставить собі ціль – розбудова сприятливого середовища для створення робочих місць та подальшого розвитку ІТ-індустрії в Рівному.

Цілі рівненського ІТ-кластеру

1. Створення в Рівному необхідних умов для розвитку галузі інформаційних технологій, як одного з провідних напрямків міста;

2. Підвищення рівня знань англійської мови серед молоді;

3. Покращення рівня викладання ІТ-спеціальностей у вищих навчальних закладах, приватних ІТ-школах та курсах.

4. Підвищення рівня Soft skills (навичок спілкування) серед майбутніх та існуючих фахівців;

5. Формування позитивного бренду Rivne It Cluster;

6. Формування сервісів для учасників кластеру.

Проекти Rivne It Cluster

Перший навчальний проект – Година коду (Hour of code). Рівняни  отримали унікальну можливість приєднатися до мільйонів учнів у більш, як 180 країнах світу. Година коду – це одногодинний вступ до інформатики, призначений для демістифікації програмування, а також демонстрації того, що будь-хто може опанувати його ази, і залучення учасників до світу інформаційних технологій. Ця компанія стала всесвітнім заходом визнання інформатики, стартуючи з одногодинних вправ з кодування, а далі – поширюючись на інші події у групах.

Заняття проводилися в ігровій формі. Година коду (Hour of code) – це шанс зрозуміти, що програмуванням може займатися кожен.

Також, минулого року, у залі засідань Вченої ради відбулося підписання меморандуму між Rivne It Cluster та Національним університетом «Острозька академія». Мета співпраці – реалізація спільних проектів і вдосконалення навчального процесу для студентів спеціальностей «Економічна кібернетика» та «Комп’ютерні науки».

Крім цього, Rivne It Cluster підписав Меморандум про співпрацю між Рівненським обласним центром зайнятості, а точніше Рівненським центром професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Партнери набрали слухачів на навчання за програмою «Створення додатків засобами Java».

«День інновацій» – ще один успішний проект Rivne It Cluster. Цей захід об’єднав успішні ІТ-компанії країни та рівнян, аби розповісти про напрацювання платформи інноваційного сучасного міста, де буде комфортно кожному мешканцю, а також туристам.

В планах Rivne It Cluster зробити Рівне справжньою столицею інформаційних технологій. Адже наше місто є сприятливим для розвитку ІТ.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.