Субота, 20 Квітня, 2024

Дефіцит пального в Рівному: що відбувається на заправках та як реагує місцева влада

З початком повномасштабного вторгнення російських військ на територію України відбулося значне подорожчання пального у Рівненській області. Цінники зросли не лише на заправках. Воєнний стан та активні дії ворога спричинили збільшення вартості продукції харчової промисловості, медичної сфери та інших галузей.

В травні рівняни гостро відчули дефіцит паливно-мастильних матеріалів. Черги на заправках вражають. Деякі мешканці нашого міста через це відмовились від користування власним транспортом, про що свідчить зменшення кількості автомобілів на дорогах. Більше на rivne-future.com.ua.

Що каже влада

Міський голова Олександр Третяк та начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль на нещодавньому брифінгу закликали рівнян менше користуватися приватними автомобілями без особливої потреби. Така ситуація триватиме орієнтовно два тижні, поки не знайдуть альтернативне її вирішення.

Очільники міста просять “розгрузити” АЗС та надати можливість отримати пальне в першу чергу медичній допомозі, територіальній обороні, рятувальним службам та іншим структурам.

Тролейбуси курсують у звичному режимі, тому при можливості просять користуватися послугами саме цього громадського транспорту. 

Віталій Коваль повідомив, що основною причиною дефіциту палива є ракетні обстріли потужної нафтопереробної бази у Кременчуці Полтавської області. Крім того, ворог завдав значних ударів по двох нафтобазах Рівненщини.

Перекриті основні канали постачання паливно-мастильних матеріалів. До війни відбувалося безперебійне  поповнення запасів танкерами морем та потягами з Білорусі. Зараз Україні залишається надіятись на Європейський Союз. Наразі відбувається налагодження такої співпраці. Керівники міста просять потерпіти, бо одним днем такі питання не вирішуються.

Міністерка економіки Юлія Свириденко також такий сценарій підтверджує, проте не приховує, що ціна пального може піднятися.

Як реагують пасажири та водії

На початку травня у соціальних мережах та телеграм-каналах активно розповсюджувалася інформація щодо неможливості руху громадського транспорту. Рівняни заметушилися, адже добратися на роботу буде важко чи спланувати якусь іншу поїздку стало б великою проблемою. 

Начальник міського управління транспорту Іван Фурлет заспокоїв містян. Чоловік підтвердив, що рейси 2 травня здійснили не всі маршрутки. Біля двох десятків авто стали заручниками ситуації. Більшість скористалися запасами і успішно курсували по місту та області.

З такими проблемами водії стикнулися вперше за період воєнного стану. Кілометрові черги вишикувалися біля АЗС в пошуках пального. Власників приватних автомобілів просять надавати пріоритет громадському транспорту та з розумінням поставитися до ситуації.

В перші тижні війни важко було спрогнозувати та скоригувати рейси. Згодом збільшилася кількість бажаючих скористатися послугами маршрутних таксі і їх побільшало на дорогах. Тепер водії та пасажири зіштовхнулися з новими реаліями і скільки це триватиме, поки невідомо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.