Середа, 29 Травня, 2024

Історія залізничної станції у Дубно

Місто Дубно, що на Рівненщині, має славетну та давню історію. Місто має вдале географічне розташування, завдяки чому через нього проходять не лише автошляхи європейського значення, але й залізниця. У межах міста розташована проміжна залізнична станція. Її було відкрито у 1873 році, а електрифіковано у 60-х роках XX століття. Дубенська залізнична станція слугує зупинкою для деяких пасажирських потягів, приміських електропоїздів та регіонального експресу, пише rivne-future.com.ua.

Дубно – на перехресті історичних шляхів

Поблизу мальовничої річки Іква знаходиться славетне місто Дубно. Вперше про місто Дубно згадується в Іпатіївському літописі у 1100 році. Однак історики схиляються до того, що вищезазначений рік не є роком заснування міста Дубно. Археологічні розкопки говорять, що дата появи міста значно давніша.

Місто було розбудоване князями Острозькими – впливовими особами на політичній арені Європи у XV-XVII. Високого економічного та культурного піднесення місто набуло у XVIII столітті.

Сильною стороною міста є його географічне розташування. У всі історичні часи місто перебувало на перехресті історичних шляхів. Споконвіку через місто пролягали важливі торговельні шляхи. Тому й не дивно, що містом проходять автошляхи європейського значення та залізниця.

Дубно знаходиться за 45 кілометрів від Рівного, а відстань до Києва – 365 кілометрів. А протяжність залізничної колії Львівської залізниці по Дубенщині складає 50 кілометрів. На території Дубенщини розташовано 5 залізничних станцій. Одна із них у місті Дубно.

Проміжна залізнична станція у місті

Дубенську залізничну станцію було відкрито у 1873 році. Як відомо, наприкінці XVIII століття після третього поділу Речі Посполитої Дубенщина відійшла до складу Російської імперії.

Цікаво, що дубенська залізнична станція розташована на території колишнього приміського села Страклів або як його іще називали Чеський Страклів. Село увійшло до складу міста Дубно у 1975 році. Воно було відоме тим, що тут проживали чехи.

Назва села походить від слова «тракт», що означає шлях. І дійсно, селом пролягав шлях з Крем’янця до міста Дубно. Поселення було розміщене біля важливого водного і гужового шляху. Чеський Страклів розташовувався за 4 кілометри від міста Дубно, біля залізничного шляху. Саме тому селище стало ідеальним місцем для появи тут залізничної станції.

За класифікацією залізничних станцій, дубенська належить до проміжних. Вона входить до Рівненської дирекції залізничних перевезень державного підприємства «Львівська залізниця», яке в свою чергу є регіональною філією у складі акціонерного товариства «Укрзалізниця».

Розташована дубенська проміжна залізнична станція на лінії Здолбунів – Красне між станціями Озеряне та Кам’яницею-Волинською.

Електрифікація залізничної станції відбулася за часів радянської влади у 1965 році. Станція стала зупинкою для пасажирських потягів, приміських електропоїздів, а на початку 2010-х для регіонального експресу «Львів-Рівне».

Впродовж 2015-2017 років курсував регіональний потяг Ковель – Тернопіль, з місцями для сидіння різних категорій. Вперше за багато років залізнична станція міста Дубно отримала сполучення із Золочевом, Тернополем, Луцьком, Ківерцями, Рожищем та Ковелем.

Однак далеко не всі пасажирські потяги робили зупинку на дубенській залізничній станції. Це, звичайно, створювало незручності для дубенчан, які прямували в місто залізницею. Тому у 2016 році місцеві депутати звернулися до керівництва «Укрзалізниці», аби та внесла зміни до графіків руху пасажирських поїздів, які курсують через дубенську залізничну станцію, і передбачила зупинку на станції. Міські депутати обґрунтовували це тим, що потяги і так знижують швидкість при проходженні міста, тому зупинки на станції суттєво не позначаться на графіку руху потягів.

У грудні 2019 року було вирішено, аби швидкісний потяг «Інтерсіті+» Дарниця. Київ – Львів мав однохвилинну зупинку на станції Дубно.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.