Понеділок, 9 Вересня, 2024

Мапа з цікавими місцями для подорожей Рівненщиною – додаток створений рівнянином

Юрій Ойцюсь – відомий рівнянин. Він громадський активіст, велотурист, засновник та організатор велосипедного марафону «Поліська Січ», керівник клубу історичної реконструкції «Оствиця». А ще Юрій Ойцюсь автор мобільного додатку для мандрівників. Це така собі мапа з цікавими місцями для подорожей Рівненщиною. Юрій Ойцюсь збирав інформацію про цікаві місця Рівненщини, а з технічними питаннями йому допоміг Андрій Гриньків, пише rivne-future.com.ua.

Про автора додатку Юрія Ойцюся

Дізнавшись більше про рівнянина Юрія Ойцюся, одразу стане зрозуміло, що ж спонукало його створити мапу з цікавими місцями для подорожей Рівненською областю. Рівнянин цікавиться велотуризмом, красивими природними локаціями та історією. Він відомий у Рівному своєю громадською діяльністю.

У 2010 році активні рівненські велосипедисти разом з активістами заснували громадську організацію «Спілка велосипедистів Рівного». Своїм керівником велосипедисти міста обрали Юрія Ойцюся.

У активістів виникла ідея створити маршрути велосипедних поїздок, які стали б в нагоді і професійним велосипедистам, і любителям. Пізніше на форумі «Рівело» Юрій почав вести розділ, який наповнював темами з маршрутами. Згодом рівнянин пригадував, що поступово до нього почали приєднуватись такі ж новачки, як і він.

Після цього було запущено сайт під назвою «Рівне тур вихідного дня». На сайті користувачам пропонувалась добірка легких веломаршрутів Рівненщиною.

У 2015 році у активістів народилась ідея здійснити масштабний велосипедний марафон рівненським Поліссям. Протяжність веломаршруту становила 300 кілометрів, а подолали його учасники за 3 дні. Цей велозахід не був змаганнями чи перегонами. Головна мета для учасників – побачити якомога більше популярних і маловідомих туристичних об’єктів Рівненщини.

У тому ж 2015 році Юрій Ойцюсь разом з іншими місцевими активістами презентували «Зелену стежку Рівного» – це  туристичний велосипедний та пішохідний маршрут вздовж річки Устя. Протяжність маршруту сягає 15 кілометрів. Проєкт рівненських активістів підтримала влада міста, тому згодом він став міською програмою.

Крім цього Юрій Ойцюсь є керівником клубу історичної реконструкції «Оствиця». Історичний парк просто неба почали створювати у 2020 році. Юрій разом з однодумцями взяв за мету відтворити давньоруське городище, яке в XI-XII століттях існувало на лівому березі Басів Кут – місці, де з’явилась «Оствиця».

Про сам додаток

Тож, стає цілком зрозуміло, чому Юрій Ойцюсь вирішив розробити корисний додаток для мандрівників, які хочуть ближче познайомитися з Рівненщиною. Про свій додаток чоловік розповів рівненським ЗМІ у 2017 році.

На стадії розробки рівнянин розповідав, що хоче, аби додаток був корисним для тих, хто не хоче заглиблюватись у вивчення мап і пошуки красивих та цікавих місць нашої області. За задумом автора ідеї, користувачі додатку отримують доступ до прокладених маршрутів та відміток на мапі.

Інформацію про цікаві місця Рівненської області рівнянин почав збирати в 2012 році. А за технічну сторону роботи – програмування і власне, саму розробку додатку, взявся Андрій Гриньків.

Юрій Ойцюсь хотів, аби додаток був корисним для усіх мандрівників – не лише для тих, хто подорожує велосипедами. Автор ідеї хотів, аби мапою могли користуватися і любителі пішого туризму, і водного, і ті, хто мандрують автомобілями, мотоциклами, автобусами.

Працюючи над застосунком, рівнянин закликав усіх небайдужих долучатися до наповнення додатку інформацією для того, щоб мапа вийшла насичена цікавими та колоритними місцями Рівненщини.

Прототип додатку запрацював у 2017 році після клопіткого збору та систематизації інформації та проробленої технічної роботи. Він став доступним в Google Play.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.