Субота, 27 Квітня, 2024

Як повномасштабна війна вплинула на розвиток IT-галузі на Рівненщині

24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабну війну проти України. Війна вплинула на всі аспекти нашого життя. Не стала виключенням і IT-галузь Рівненщини. Ця сфера стикнулася з новими викликами та завданнями. Попри всі труднощі та загрози, спричинені війною, IT-галузь Рівненської області продовжувала функціонувати та сплачувати податки в непростий для країни час, пише rivne-future.com.ua.

IT-галузь в умовах війни

Тож, як саме повномасштабне вторгнення російських військ в Україну вплинуло на розвиток IT-галузі на Рівненщині? Найголовніше те, що ця галузь не припинила свій розвиток, попри труднощі, загрози та виклики.

Деяка частина працівників IT-сфери, переважно чоловіки, пішли захищати Україну від агресора. За словами виконавчого директора Громадської спілки «Рівненський кластер IT-освіти» Андрія Хмельника, загалом по Україні близько 7 тис. спеціалістів з IT-галузі пішли захищати Україну від російської агресії. Ще частина працівників цієї сфери, переважно жінки, виїхали за кордон в перші дні повномасштабного російського вторгнення.

Що ж до Рівненщини, то наш край на початку повномасштабної війни поповнився спеціалістами IT-галузі. Близько п’яти сотень фахівців цієї сфери переїхали з небезпечних регіонів України в Рівненську область. Це представники різних IT-компаній. Серед них, наприклад, працівники компанії SoftServe. Як відомо, дана компанія мала у Рівному один із центрів розробки, тому дехто з айтішніків SoftServe обрав не Львів, Івано-Франківськ чи Ужгород, а Рівне.

Крім цього, за оцінками Андрія Хмельника, у Рівному під час повномасштабної війни працювало близько 50 компаній. Близько 5 тис. працівників у Рівному працювали саме в IT. За цими показниками Рівненщина випереджала Житомирську та Волинську області.

Під час війни напрям роботи в IT-галузі залежав від проєкту, який брав роботодавець. Завкафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики РДГУ Ігор Войтович розповідав, що акцент роботи переважно йшов на розробку додатків, обслуговування ЦНАПу, на прокладання комп’ютерних мереж та підключення нових абонентів. Фактично в кожній галузі потрібні були свої IT-фахівці.

Варто також додати, що наприкінці вересня 2022 року у Рівному відбувся регіональний розвитковий форум «Rivne IT Education 2022». Участь у форумі взяли освітяни, підприємці та представники місцевої влади. На форумі вивчали IT-потенціал та бізнес спроможності Рівненської області в умовах воєнного стану. Учасники форуму взяли за мету розвивати IT-галузь на Рівненщині та створювати освітні платформи для фахівців.

IT-освіта попри війну

Навіть попри війну на Рівненщині можна було опанувати для себе IT-професію. Як зазначав Ігор Войтович, загалом на Рівненщині, незважаючи на війну, склався гарний потенціал в напрямку формальної IT-освіти. Чимало всеукраїнських та міжнародних представництв, які зайшли у ВНЗ Рівного, продовжили працювати.

Попри війну, на Рівненщині продовжилося впровадження проєкту Digital Learning. Цей освітній проєкт був створений у 2020 році. Його метою стало надання доступної і якісної IT-освіти для дітей по всій Україні. Програми враховували вікові особливості дітей та були зосереджені, насамперед, на практичному використанні здобутих знань.

На заняттях діти працювали над власними проєктами, які згодом могли розмістити у своєму професійному портфоліо.

Крім цього ВНЗ Рівного та Рівненської області теж продовжили надавати знання студентам в галузі інформаційних технологій. Це, зокрема, Національний університет водного господарства та природокористування, Рівненський державний гуманітарний університет, Національний університет «Острозька академія» та Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. академіка Степана Дем’янчука.

Серед спеціальностей, які могли обрати абітурієнти: інженерія програмного забезпечення, комп’ютерні науки та інформаційні технології, комп’ютерна інженерія, системний аналіз та кібербезпека.

З-поміж IT-професій, які мали найбільший попит на Рівненщині – це проєктний менеджер, тестувальник, контент-менеджер, сервісний інженер, таргетолог, фахівець з підключення клієнтів, інженер програмного забезпечення Java.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.