Неділя, 28 Квітня, 2024

Як у Рівному навчали безробітних IT-спеціальностям

Сфера IT-професій відкрита для всіх охочих – головне бажання та наполегливість під час освоєння нових знань. IT-компанії залюбки беруть на роботу світчерів – людей, які мали досвід і знання в одній сфері, але перейшли в іншу. В даному випадку мова йде про людей, які перейшли в сферу IT. У Рівному безробітні мали змогу опанувати Java-розробку, а також здобути найзатребуванішу професію на ринку IT – тестувальник. Перший з вищезгаданих соціальних проєктів відбувся у 2019 році, другий – у 2022 році, пише rivne-future.com.ua.

Охочих навчали опановувати Java-розробку

Від HR-менеджерів доволі часто можна почути, що у сферу IT прийшло багато людей, які ще донедавна були фахівцями у зовсім інших галузях, однак вирішили докорінно змінити свою діяльність. Таких людей називають світчерами – це люди, які мали досвід і знання в одній сфері, але вирішили змінити професію на нову. Чимало світчерів, перш ніж перейти в IT-сферу, були безробітними та знаходилися в постійних пошуках роботи.

У листопаді 2019 року Рівненський центр профтехосвіти Державної служби зайнятості спільно з осередком «IT-кластер Рівне» організували для безробітних рівнян та жителів області навчання з Java-розробки. Цікаво, що таке у Рівному відбулося вперше.

На курси було відібрано 14 осіб при 21-му охочому. Навчальний курс тривав 3 місяці. Навчання відбувалося практично щодня, тобто, це була доволі насичена програма. Курс містив два модулі, щоб випускник міг реалізувати себе або в розробці сайтів, або в написанні різних додатків.

Зокрема, голова ГО It Cluster Rivne Сергій Сидорчик пояснив, що цей соціальний проєкт був запущений для тих, хто хотів перекваліфікуватися. За його словами, було запущено курси Java-розробки, тому що у Рівному цьому мало, де навчали.

Один із представників IT-кластеру у Рівному на волонтерських засадах розробив навчальну програму, так, щоб кожен охочий міг почати навчання. Крім цього IT-кластер Рівного, куди увійшло 8 айтікомпаній, заявив, що зацікавлений брати на роботу людей, які успішно завершили навчання.

Для тих, хто знаходився на обліку у Центрі зайнятості це навчання було безкоштовним. Навчальний курс включав в себе не лише теорію, а й тренінги, майстер-класи та екскурсії в IT-компаніях. Ті, хто бажали освоїти IT-професію, повинні були мати, бодай мінімальні знання англійської мови.

На Рівненщині здобували найзатребуванішу професію на ринку IT

У 2022 році на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості відбулося 2-місячне навчання за напрямом «Тестування програмного забезпечення». Тестувальник ПЗ – це одна з найзатребуваніших професій на ринку IT-сфери. Тестувальник ПЗ тестує готове програмне забезпечення на наявність багів та виправляє їх у разі, якщо дозволяють його фахові компетенції. А якщо ні, то направляє програмне забезпечення розробнику, який відповідає за частину коду, де тестувальник виявив баги.

Окрім цього тестувальник ПЗ також контролює якість додатків, над якими працює організація.

Вищезгадане навчання на базі Рівненського центру ПТО ДСЗ пройшли слухачі не лише з Рівненщини, а й з Тернопільщини та Київщини. Одна із викладачок курсу Ганна Петрук розповіла, що група була досить активна та вмотивована. Слухачі навчилися проводити різні види тестування, засвоїли різні види техніки тест-дизайну, основи SQL, отримали базові знання HTML і CSS та комп’ютерних мереж, а також здобули навички роботи з системою контролю версій Git. Також здобувачі нової професії вивчили моделі розробки програмного забезпечення, рівні та види тестування, елементи GUI. Опанували такі важливі методології розробки програмного забезпечення, як Agile, Scrum та Kanban.

На підсумковому занятті слухачі успішно протестували різноманітні веб-ресурси, мобільні додатки та інше програмне забезпечення. Отриманий рівень знань та навички тестувальників дозволили учасникам навчання виконувати перші замовлення. Після навчання слухачів курсу чекало стажування.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.