П’ятниця, 29 Березня, 2024

Що намальовано на стінах Рівненщини?

Починаючи з 24 лютого, на Рівненщині з’явилося 3 нових мурали присвячених війні. Кожен з них має свій унікальний стиль та історію сховану за фарбами. Їхні автори, це молоді патріоти нашого міста та держави, пише rivne-future.com.ua. Тому давайте поглянемо, що ж вони означають?

“Красавіца терпіти не буде”

Цей мурал з’явився 10 квітня, неподалік від магазину “Художник”. Його намалював Костянтин Качановський. До цього він працював художников в церквах, де розмальовував стелі та стіни.

На стіні зображена дівчина, яка символізує Україну – сильну та незалежну. Кулемет в її руках означає, що вона може постояти за себе та дати гідну відсіч ворогам. Так описав свою роботу сам автор у матеріалі “Суспільне Рівне”.

Робота створена як відповідь путіну на його вислів про Україну: “Нравится, не нравится – терпи моя красавица”.

Зараз, це популярна фотозона, куди сходяться всі охочі зробити гарний знімок або просто помилуватись його красою.

https://www.visti.rovno.ua/news/u-rivnomu-zyavivsya-mural-krasavitsa-terpiti-ne-bude

Адреса: м. Рівне, вул. Соборна 181б

“Сміливий народ сміливої країни”

Це друга робота Костянтина Качановського. Він розповів, що його задумом було показати, що герої – це звичайні люди, які знаходяться серед нас. 

Дитина символізує наше майбутнє, за яке ми нині боремось. А от пекар, це реальна людина. Мова йде по Яцека Полевського, який побачивши, що відбувається в Україні, взяв із собою 600 кілограмів борошна та поїхав до Бучі пекти хліб. Він приїхав зі свого рідного міста Познані, що в Польщі до свого колеги, з яким познайомився через інтернет. Свій хліб вони називають “Чорнобаївський”.

Лікарка, це Ірина Язова, яка залишилась в окупованому місті Буча й доглядала поранених людей у своєму будинку. На 12 день війни, їй довелось вперше в житті приймати пологи. В приміщенні не було води, світла і газу, але це не завадило народитись на світ дівчинці Алісі. 

Пес “Патрон”, якого на руках тримає військовий, що є збірним образом нашої армії, теж присутній на зображенні. Він на Чернігівщині працює з піротехніками та шукає протитанкові міни. За увесь час він виявив вже більше 100 вибухонебезпечних об’єктів.

Образ рятувальника, це спільне уособлення всіх працівників рятувальної служби, які постійно витягують людей з під завалів, гасять пожежі та щодня зберігають життя сотням українцям.

Адреса: м. Рівне, ТЦ “Злата Плаза”, біля “Сільпо”.

“Стефанія”

Наступний мурал знаходиться в селищі Рокитне. Його намалювала волонтерська організація “Рокитнівська варта”. Він присвячений таким містам, як Харків, Маріуполь, Київ та Миколаїв. На малюнку можна помітити дівчину зі зброєю, що означає незламність та силу нашої нації. 

Назву взяли з однойменної пісні Kalush “Стефанія”, яка цього року перемогла на Євробаченні.

https://www.rivnenews.com.ua/2022/05/16/u-rokytnomu-na-zupyntsi-namaliuvaly-mural-stefaniia-foto/

Адреса: с. Рокитне, можна знайти на одній із автобусних зупинок.

Автор рівненських муралів сказав, що зупинятись не збирається та пообіцяв, що намалює ще, як мінімум, три свої роботи найближчим часом. Метою своєї творчості він вважає, піднімати настрій людей, що проходять повз його робіт та не дати людям забути про ті події, які відбуваються просто зараз.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.