В умовах воєнного стану життя кожного українця, в тому числі і рівнянина, перевернулося з ніг на голову. На ринку нерухомості спостерігаються значні зміни. У пріоритеті на часі оренда житла та добудова незавершених об’єктів. Придбати омріяне житло в теперішніх умовах неможливо, тому остерігайтеся шахраїв, які пропонують подібні схеми та не укладайте сумнівних договорів. Далі на rivne-future.
Будівельні компанії працюють в умовах війни
Забудовники працюють у звичному режимі та планують якнайшвидше здати в експлуатацію недобудовані об’єкти. Про такі наміри стало відомо на нараді за участю начальника військової адміністрації Віталія Коваля та забудовників, представників підприємств та комунальної інфраструктури.
Головним напрямом стало спрощення бюрократичної структури в процесі підключення незавершених об’єктів до газових та електромереж, введення житла в експлуатацію та забезпечення квадратними метрами людей, які потребують цього.
Заступник директора обласного департаменту з питань будівництва та архітектури Василь Мельник повідомив, що станом на 24 березня 2022 року в Рівненській області на 90% готові до здачі 15 тисяч м². Мова йде про житлову площу багатоквартирних будинків. Щодо комерції, промислових об’єктів, то на стадії завершення знаходиться близько 13 тисяч м².
Василь Мельник зазначив, що для завершення робіт ресурсів цілком достатньо. Підготовка до здачі об’єктів в експлуатацію багато часу не займає. Будівельники облаштовують прилеглі території та частково підключають будівлі до інженерних мереж.
Посадовець уточнив, що забудовникам вже відновили доступ до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, тому можна формувати та вносити сюди документи. Протягом 10 днів зареєстровані об’єкти вводять в експлуатацію.
Заступник директора також розповів, що паралельно відновлено діяльність тих галузей, які суміжні з будівельними роботами. Це означає, що немає дефіциту матеріалів для виготовлення будівельних конструкцій чи виробів.
Що відбувається на ринку нерухомості та яких змін чекати?
Війна поставила на паузу декілька інфраструктурних соціальних об’єктів на території Рівненщини. На разі будівництво спорткомплексу на Макарова, дитячого садочку на Коновальця та інших об’єктів заморожено.
Відновили свою діяльність такі підприємства, як «Кроноспан», «Стоград», «Реноме», «На Щасливому» та інші. Пісок, щебінь видобувають із кар’єрів. На цементному заводі також кипить робота. Порівняно з довоєнним часом, інфраструктуру Рівненщини запущено на 50%. Робочими місцями забезпечені будівельники, зварювальники, кранівники та інші спеціалісти.
Також відбувається перегляд банківської сфери в області кредитування житла. Вважається, у 2022 році у зв’язку з війною у західних регіонах, в тому числі і на Рівненщині, зростуть запити на переведення малого та середнього бізнесу із зони бойових дій. Подібні заявки вже фіксуються на території нашого краю. Крім того, чекають на зростання запитів у сфері покупки нового житла. Гучних прогнозів, звичайно, в теперішніх умовах робити не можна, проте область готується до можливих змін.