AML-перевірка криптовалют на WhiteBIT та інших великих криптобірж – обов’язкова процедура. Програми такого плану дають можливість виконати скоринг – сканування блокчейну та виявлення зв’язку будь-якої крипти із незаконними мітками. Найчастіше одна транзакція передбачає масу входів та виходів. Зважайте на те, що кожен гаманець може брати участь у численній кількості транзакцій.
Завдяки АМЛ-програмам можна перевіряти будь-які гаманці на зв’язок із незаконними мітками. Зверніть увагу, що проводити оцінку ризиків слід не лише за вимогами регуляторів, а й для того, щоб підвищити гігієну вашої діяльності. Дізнавшись актуальну величину ризику, ви можете вирішити, що робити з наявними монетами.
Що таке AML перевірка криптовалюти і в чому її зміст?
Anti Money-Laundering передбачає комплекс заходів, законів і політик, спрямованих на запобігання переведення в готівку шахраями і злочинцями незаконно видобутої крипти. FATF – міжурядовий орган, який розробляє міжнародні стандарти, у 2014 році випустив керівництво по боротьбі з відмиванням коштів у цифрових валютах. Більшість представлених рекомендацій підтвердила мережу боротьби з фінансовими злочинами США (FinCEN), Європейська комісія та інших.
Політика AML (Anti Money-Laundering) застосовується і до криптобірж, емітентів стейблкоінов, деяких платформ DeFi та NFT. Внаслідок цього ці організації зобов’язуються впровадити у себе перевірку KYC та моніторити підозрілу активність, щоб виключити будь-які нелегальні транзакції, які можуть спонсорувати тероризм та використовуватись для відмивання грошей. Крім того, компанії повинні повідомляти про підозрілу діяльність відповідні регулюючі органи.
Навіть якщо вас зацікавив криптовалютний депозит на WhiteBIT або іншій великій та популярній криптобіржі, то ви зможете покласти свої кошти на зберігання під відсоток лише після перевірки особи та АМЛ. Якщо ж у ході обмінних операцій ви отримали потенційно ризиковані монети, перед їх відправкою далі перевірте активи на наявність серед них брудних криптовалют. Перевірки AML можна проводити через низку сервісів:
- Через функціонал криптобіржі WhiteBIT.
- Сайт та телеграм-бот AML Bot.
- Блокчейн-браузер GetBlock.
- AMLNode.
Переважно такі платформи передбачають невелику плату. Але часто пропонують безкоштовні перевірки для знайомства з самим сервісом.
Що робити, якщо за час оцінка крипти змінилася?
Бази даних AML-перевірки постійно оновлюються, через що навіть ті криптовалюти, які спочатку видавалися чистими, можуть отримати високий ризик. Це некритично, якщо з подібним зіткнувся бізнес і є збережена історія з оцінками ризику на момент укладання угоди. Регулятор може прийти до вас із запитаннями, якщо таких транзакцій буде надто багато. Але за наявності скріншота історії, де відображено чистоту крипти на період угоди, дозволить мінімізувати витрати при вирішенні проблеми.
AML-заходи не торкнуться фізичної особи, якщо вона також має історію перевірки. Такий аргумент допоможе розблокувати ваші рахунки на криптобіржі.
Заморожування активів за умови їхньої чистоти: яке рішення?
І біржі, та інші послуги користуються різними АМЛ-програмами, включаючи свої власні розробки. Виходячи з алгоритму, може відрізнятися оцінка ризику. На це впливає частота оновлення бази даних, її повнота та внутрішня логіка оцінки ризиків. Але якщо монета справді «брудна», всі інструменти відобразять це. Зіткнутися з блокуванням рахунку можна і з інших причин:
- Несприятливі дії з обліковим записом (злом/шахрайська діяльність/фішинг).
- Під час показань системи AML-перевірки криптовалюти.
- Зовнішнє звернення регулюючих та правоохоронних органів.
З цього списку лише один фактор застосовний до АМЛ. Однак за низької величини ризику та наявності підтверджень, ви можете не переживати.