П’ятниця, 13 Вересня, 2024

Діджиталізація на Рівненщині: що було зроблено для жителів області

На початку 2020-х років терміни діджиталізація та цифровізація все частіше стали з’являтися в лексиконі жителів Рівненщини. Перший термін означає глибинне проникнення цифрових та інноваційних технологій до бізнес-процесів, господарства, комунікацій. А цифровізація – це поступове перетворення всіх державних послуг на зручні онлайн-сервіси. На початку 2020-х на Рівненщині було впроваджено чимало успішних кейсів: запрацював проєкт «Цифра в кишені», розширилась мережа ЦНАПів, а у віддалених селах області з’явився швидкісний Інтернет, пише rivne-future.com.ua.

Розширення мережі ЦНАПів

Центр надання адміністративних послуг у Рівному розпочав свою роботу у січні 2016 року. Рівненський ЦНАП фактично одразу отримав схвальні відгуки від рівнян. Центр став одним із найяскравіших прикладів успішної реформи системи надання адміністративних послуг в Україні.

Рівненський ЦНАП надає понад дві сотні адміністративних послуг, зокрема, у сферах: державної реєстрації бізнесу, державної реєстрації активів цивільного стану, реєстрації місця проживання, паспортних послуг, землеустрою, торгівлі тощо.

Для зручності жителів Рівненської області ЦНАПи запрацювали у районах області. На початку 2020-х років розширення мережі ЦНАПів продовжилось для того, аби жителі громад могли отримувати послуги в комфортних умовах сучасних офісів. Так, у 2021 році відбулося оновлення Центрів надання адміністративних послуг в Костопільській та Острозькій територіальних громадах. А деякі ЦНАПи області отримали обладнання, яке дозволило розширити перелік послуг для громадян.

Крім цього ЦНАПи добрались й до сіл. Наприклад, у 2022 році сучасний ЦНАП запрацював у селі Бойкіма, що на Дубенщині.

Інтернет у віддалених селах

Безсумнівно, впровадження діджиталізації та цифровізації на Рівненщині, було б неможливим без якісного та швидкісного Інтернету. І якщо в Рівному та інших містах області питання швидкісного Інтернету уже давно в минулому, то для деяких сіл Рівненщини ця проблема лишалась гострою в 2019-2021 роках.

У вересні 2019 року під час візиту на Рівненщину президент України Володимир Зеленський доручив керівнику Рівненської ОДА Віталію Ковалю займатися питанням покращення мобільного зв’язку та Інтернету на Рівненщині.

Швидкісний Інтернет у віддалених селах Рівненської області став можливим завдяки проєкту Міністерства цифрової трансформації України «Інтернет-субвенція». Наприклад, у 2021 році швидкісний Інтернет з’явився у 85 населених пунктах Рівненщини. Серед них чимало сіл взагалі не мали доступу до мережі Інтернет.

Успішним кейсом, до прикладу, є проведення швидкісного Інтернету в село Жорнів, що на Дубенщині. Станом на 2021 рік у Жорнівській гімназії навчалось 49 учнів, а місцевий дитячий садочок відвідувало дев’ятеро дітей.

Після появи якісного Інтернету в населеному пункті, вчителі почали виконувати з дітьми різноманітні інтерактивні вправи, здійснювати віртуальні подорожі музеями України та світу.

Крім цього мешканці багатьох сіл на Рівненщині змогли під’єднати до якісного Інтернету і власні будинки.

Проєкт «Цифра в кишені»

Восени 2021 року на Рівненщині проходив унікальний освітній проєкт «Цифра в кишені». У межах цього проєкту для мешканців громад проводилось навчання щодо користування онлайн-послугами, такими як купівля квитків, оплата комунальних послуг, електронний запис до лікаря.

Першими учасниками проєкту стали Володимирецька, Гощанська, Здолбунівська, Дубенська та Сарненська територіальні громади.

Учасниками навчань могли стати всі охочі. Заняття відбувалися на базі місцевих бібліотек, а тренерами стали працівники книгозбірень, які пройшли відповідну підготовку.

Наприкінці грудня 2021 року на Рівненщині стартувала друга хвиля освітнього проєкту «Цифра в кишені». Безкоштовно навчитись користуватися найпопулярнішими онлайн-послугами змогли жителі Острога, Клеваня, Малинська, Антонівки та Тараканова.

Крім цього в листопаді-грудні 2021 року у Рівному в приміщенні ТЦ «Злата Плаза» працював консультаційний пункт Команди підтримки «Дії». Консультанти пункту працювали з різними запитами громадян. Переважно це були запити, пов’язані зі встановленням застосунку «Дія», а також прохання допомогти згенерувати COVID-сертифікат.

Цифрові зміни, які впроваджувалися на Рівненщині, переслідували мету покращити, полегшити та пришвидшити процеси, які стали невід’ємною складовою нашого життя.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.