Субота, 27 Квітня, 2024

Триколісне диво: як житель Вараша створив унікальний міні-автомобіль

У 2021 році на вулицях міста-супутника Рівненської АЕС – Вараша з’явилося триколісне диво. Міні-автомобіль викликав щирі посмішки та захоплення у мешканців містечка. Виявилося, що його власноруч сконструював один із працівників атомної електростанції – Андрій Буткевич.

Винахідник оснастив свій автомобіль електродвигуном потужністю 2 к.с., з можливістю розгону до 35 км/год. Цього Андрію Буткевичу було достатньо, щоб їздити на своєму винаході в маркет або на ринок за продуктами. Детальніше про розробку мешканця Вараша – читайте далі на сайті rivne-future.com.ua.

Майструвати любив з дитинства

Андрій Буткевич ще у ранньому віці розпочав конструювати різні прилади. Крім цього, відвідував заняття радіотехнічного гуртка. У дорослому віці майбутній винахідник влаштувався працювати інженером радіотехнічної лабораторії в цех радіаційної безпеки Рівненської АЕС.

Одного разу пан Андрій загорівся ідеєю сконструювати невеличкий економічний транспортний засіб, який вміщав би одну-дві людини. Його мрія здійснилася! Щоправда, довелося для цього плідно працювати.

Робота над міні-автомобілем

Працював пан Андрій над міні-автомобілем не сам, а разом з однодумцями. Проте, хто входив до його команди розголошувати не хотів. Жартував, що здібних професіоналів переманюють швидко, тож імена своїх помічників вирішив тримати у секреті.

Мешканець Вараша зізнавався, що саму ідею створення такого авто запозичив у іспанців.

«Натрапив на один іспанський проєкт. Ми у них позичили цю ідею. Зрозумів, що треба працювати і собі зробити такий проєкт», – розповідав винахідник.

Разом з однодумцями Андрій трудився над майбутнім винаходом упродовж року. Спочатку були обговорення, а далі розробники перейшли до дій. Закупили повністю екологічно чисті матеріали. Наступним кроком було креслення, а потім конструювання автомобіля.

Кузов авто виготовили з фанери, а на даху машини встановили сонячні панелі для підзарядки тягової батареї. Машину оснастили трьома колесами, які винесені окремо від кузова. Є також камера заднього виду, система рекуперації енергії і ручне гальмо стоянки.

Заднє колесо міні-автомобіля провідне: в його маточину винахідники вбудували електродвигун потужністю 2 к.с., з можливістю розгону до 35 км/год. Через малу потужність двигуна винахід пана Андрія не довелося реєструвати.

Як же ж винахідник назвав своє «дітище»? Якоїсь оригінальної назви чоловік одразу не придумав. Розповідав, що робоча назва винаходу «МЕМ-01», тобто, «міні-електромобіль перша версія».

Винахідник особисто їздив на своєму автомобілі. Розповідав, що він для нього зручний. Їздив на своєму винаході на закупи на ринок або в маркет.

Загалом, автомобіль «МЕМ-01» міг перевозити двох осіб. За словами інженера, якщо в автомобілі, крім водія нікого немає, тоді в салоні можна вмістити два мішки картоплі.

Яскравий жовто-зелений міні-автомобіль звичайно, що привертав увагу мешканців Вараша. Ще б пак, таке триколісне диво не щодня побачиш! «МЕМ-01» навіть хотіли купити у варашського майстра, однак він твердо вирішив, що перший екземпляр не продається ні за які гроші.

У майбутньому винахідник планував вдосконалювати свою розробку.

Тим часом жителі Вараша хвалили винахід пана Андрія та говорили, що цей міні-кар те, що треба для невеличкого міста.

«Просто супер! Чудово для однієї людини», – ділилися своїми враженнями містяни.

Немало позитивних відгуків було і серед користувачів соціальних мереж. До слова, про триколісний винахід жителя Вараша писали не лише місцеві ЗМІ, а й всеукраїнські. Ось так завдяки своїй ідеї і таланту Андрій Буткевич гучно заявив про себе на всю країну. І хто знає, можливо, його історія надихне когось діяти та реалізовувати свою мрію.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.