Вівторок, 19 Березня, 2024

Найвідоміші місця, пам’ятки і будівлі Рівного, про які потрібно знати кожному

У кожному місті України є особливі місця, пам’ятки і заклади, заради яких туди приїжджають туристи. І Рівне – не виняток. У цьому місті є цікаві архітектурні пам’ятки, парки, музеї та старовинні собори. Щоправда до нашого часу збереглися далеко не всі, оскільки більшість із них були зруйновані в часи Другої світової війни. Але рівненчани намагаються усіма можливими способами зберегти те, що вони мають, та зробити своє місто ще кращим. Якщо ви раніше не були у Рівному, вам, безперечно, буде цікаво дізнатися про головні споруди і місця цього мальовничого міста, пише «rivne-future».

Парк культури та відпочинку імені Тараса Шевченка

Рівненський парк культури та відпочинку імені Тараса Шевченка є пам’ятником садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Його заснували наприкінці вісімнадцятого століття. Парк назвали іменем Тараса Григоровича Шевченка у 1940-му році (коли відзначали 125-річчя від Дня народження відомого українського митця). Наступного, 1941-го року, у парку встановили перший пам’ятник письменнику. 

Теперішня площа парку становить 32 гектари. У цьому парку сьогодні нараховують майже 6 тисяч дерев. Вік деяких дерев досягає приблизно 200 років. Але тут також є дуже багато кущів – більше 14 тисяч. Загалом у Рівненському парку є 160 видів різноманітних (в тому числі екзотичних) дерев і чагарників. Серед екзотичних рослин тут можна побачити: їстівний каштан, сосну веймутову, клен ясенелистий, магнолію Суланжу, вічнозелений самшит і японську айву. 

Зоопарк

У Рівному цей зоопарк почали будувати у 1982-му році. Його площа – 13,5 гектарів. Територія Рівненського зоопарку дуже гарно озеленена – тут налічують 200 видів дерев, рослин і чагарників. Працівники утримують 150 видів тварин. До речі, це перший в Україні зоопарк, куди завезли рідкісних полярних вовків. Також у цьому зоопарку можна побачити таких хижаків, як леви, тигри, леопарди і ведмеді. Зокрема, багато людей приїжджають сюди, щоб подивитися на далекосхідного леопарда Багіру, доволі рідкісного темного забарвлення. На території є екзотаріум, вольєр «Бабусине подвір’я» і школа верхової їзди. Тому це місце часто відвідують не лише діти, але й дорослі. 

Музей бурштину 

Музей бурштину у місті Рівне відкрили восени 2010-го року. Його заснували на базі державного підприємства «Бурштин України» (бурштинська фабрика). 

У музеї бурштину є багато цікавих експонатів, серед яких – картини, ювелірні вироби, злитки та вбрання, прикрашене бурштином. Варто окрема згадати про злитки цього каменю, які знайшли на Рівненщині. Деякі з них досягли віку майже 40 мільйонів років. Ще один цікавий експонат – диск-амулет віком майже 2,5 тисяч років. Також тут зберігають каміння бурштину із закристалізованими комахами. 

Обласний краєзнавчий музей

Будівлю, в якому сьогодні знаходиться Рівненський обласний краєзнавчий музей, збудували у першій половині дев’ятнадцятого століття (1834-1839 рр.). Раніше ця споруда функціонувала як гімназія. Саме тут навчався майбутній письменник Володимир Короленко (1853-1921) і працювали поет Пантелеймон Куліш (1819-1897) та історик Микола Костомаров (1817-1885). 

Нова експозиція музею відкрилася 1978-му році. У приміщені є 23 зали, де зберігають понад 140 тисяч експонатів. Тут представлені археологічні розкопки і знахідки, художні роботи, ікони, предмети козацької епохи та інші. 

Свято-Успенська церква

Успенська церква – найстаріший однокупольний дерев’яний храм Рівного. Ця церква відноситься до пам’яток архітектури загальнонаціонального значення в Україні. Культову споруду звели 1756-му році за кошти і засоби прихожан, які тут колись жили. Цікаво, що про рік будівництва храму стало відомо через напис, який зберігся по наші дні на дверях споруди. 

Існує легенда про те, що саме в цій церкві на Рівненщині молився Іван Гонта перед тим, як воювати з польською шляхтою. 

Найстаріше ікона датується 1790-м роком. Вона зберігається в Успенській церкві по сьогодні. Також тут зберігають старовинні дзвіницю і так званий «ланцюг моральних засад», який колись використовували для спокутування гріхів нечестивих прихожан. 

Дитяча залізниця 

Дитячу залізницю в Рівному створили як позашкільний освітній заклад для того, щоб школярі мали можливість краще знайомитися із залізничними спеціальностями. Цю вузькоколійну залізницю збудували у 48-49-му роках минулого століття. Будівництвом займалися як професіонали, так і місцеві, які добровільно зголосилися допомогти шляховикам. 

У 1970-х роках дитячу залізницю трохи модернізували: побудували напівавтоматичне блокування, стрілочний телефонний і міжстанційний зв’язок, обладнали електрожезловою системою та додали дикторське мовлення на станціях. 

Сьогодні на залізниці працюють радянський тепловоз ТУ2-137, два пасажирські вагони Pafawag та дві вантажні платформи. 

Тунель Кохання 

Багато з тих, хто навіть й близько не був біля Рівного, точно міг чути про такий туристичний об’єкт як Тунель Кохання. І це не дивно, адже у цілій Європі поки що йому немає аналогів. 

Тунель любові у місті Рівне, перш за все, унікальний тим, що над його створенням не працювали ландшафтні дизайнери, а він утворився внаслідок постійного руху поїздів через ліс, які збивали гілки дерев і кущів, що ставали на шляху залізничного транспорту. Так на Рівненщині з’явився коридор точної арочної форми. 

Назву тунелю придумали місцеві. Відтоді до Рівного кожного року приїжджають тисячі туристів, які хочуть на власні очі побачити Тунель Кохання. А особливо незабутнім це місце є для закоханих пар. Впродовж років в цьому тунелі освідчувалися в коханні, влаштовували романтичні весільні фотосесії, а інші просто раділи тому, що їм вдалося прожити зі своєю другою половинкою десятки років щасливого подружнього життя. 

Цікавий факт. У 2014-му році один японський режисер зняв романтичний фільм «Клемань: Тунель Кохання», сюжет якого безпосередньо пов’язаний з тунелем арочної форми, що на Рівненщині.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.