Четвер, 25 Квітня, 2024

Рівненщина позбувається радянського хламу

Російські війська розпочали повномасштабну війну на території нашої держави і сколихнули весь світ своїми нелюдськими діями. Українці, зокрема рівняни, розпочали процес декомунізації та дерадянізації. Частину вулиць, які мають назви на честь радянських і російських письменників, космонавтів, визначних історичних дат, відомих діячів культури, науковців, перейменують. З вулиць забирають таблички, військову техніку, пам’ятники, дотичні до радянської та російської історії. Можливо, демонтовані об’єкти стануть частиною музею багатолітньої історії агресії росії проти України. Більше на rivne-future.com.ua.

Перейменування вулиць

На Рівненщині 883 вулиці потребують зміни назви. До такого висновку дійшли в процесі інвентаризації вулиць, до якої спонукала ситуація в державі. Наша область стала сьомою, де у всіх 64 громадах переглянули і склали список всіх вулиць, які підпадають під декомунізацію та дерадянізацію, тому є над чим працювати. Найчастіше у регіонах траплялися вулиці Гагаріна, 1-го Травня та Колгоспна: 110, 98 і 63 рази відповідно.

Найменше перейменуванню підлягають вулиці Локницької, Ярославицької та Здовбицької територіальних громадах — по одній. Найбільше декомунізації підлягають вулиці Рокитнівської, Костопільської, Острозької та Рівненської громад — 85, 59, 54 і 54 найменувань відповідно.

Подібну роботу провели у Волинській, Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях. Наступною готова приєднатися до інвентаризації назв вулиць Житомирська область.

Мер Рівного Олександр Третяк запропонував рівнянам обрати самим назви вулиць, таблички яких з’являться найближчим часом на зміну старим. Думку жителів нашого міста обов’язково візьмуть до уваги. Мешканці підтримують ініціативу, проте деяким не подобається дії нашої влади, бо вважають їх не настільки важливими на період воєнного стану. До змін завжди потрібно звикати, а в цьому випадку ще й записи в документах потрібно змінювати.

Демонтаж військової техніки на пивзаводі і не тільки

14 квітня відбувся демонтаж самохідної артустановки. Про це повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук Віктор Шакирзян. Місце підготували на Пагорбі Слави, а розміщення танка має бути лише дулом в сторону країни-агресора. Також в цьому напрямку повернуть всю військову техніку, яку можна побачити на меморіалі.

Всім символам, які свідчать про радянську окупацію, не місце в нашому прекрасному місті. Їх або переміщуватимуть, або знищать, або створять музей радянського мотлоху.

Рівнян запитали, як вони відносяться до такої ініціативи. Звичайно, свідомі містяни підтримують владу та вважають, що на місці старого пам’ятника потрібно встановити скульптуру якомусь видатному рівнянину чи героям Небесної Сотні. Варіантів заміни є безліч, аби лиш не красувався на постаменті символ радянської епохи. 

Музей радянських недобитків також поповнює пам’ятник Богомолову у вигляді танка в сквері Добровольців. Ведуться переговори з архітекторами про створення скверу волонтерів, щоб це виглядало сучасно та естетично.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.