Вівторок, 19 Березня, 2024

Потрібно знати рівненчанам: одні з найпопулярніших професій в ІТ-сфері та цікаві факти про них

Багато рівнечан погодяться, що ІТ-сфера (Information Technology) стає все більше і більше затребуваною в сучасному світі, зокрема в Україні. На багатьох ресурсах з пошуку роботи можна побачити безліч вакансій для спеціалістів в цій галузі. Крім хорошої оплати, для ІТ-спеціаліста відкривають й інші перспективи: постійний особистий розвиток, робота над великими проєктами, комфортні умови праці та багато інших переваг.

Можливо, ви ще не обрали майбутньої професії і стоїте, так би мовити, на роздоріжжі. Або ви думаєте над тим, щоб змінити вид діяльності. Тоді вам обов’язково потрібно ознайомитися з перевагами ІТ-сфери та дізнатися, які професії та спеціальності у цій сфері сьогодні є найбільш затребуваними. Детальніше про розповість «rivne-future».

Найзатребуваніші ІТ-спеціальності для рівненчан 

Програміст-розробник 

Якщо коротко, то основне завдання програміста – це написання коду, розробка програмного забезпечення і створення окремих програмних продуктів. 

Ця професія, безсумнівно, набула популярності в минулому столітті і по сьогодні не втрачає своєї актуальності. Не буде перебільшенням сказати, що програмісти-розробники зараз потрібні майже всім і всюди. Оскільки вони затребувані не лише в компаніях, які безпосередньо займають інформаційними технологіями, але й у банківській сфері (без якої нині не обійтись) і навіть у сільськогосподарському господарстві. Це дуже високооплачувана спеціальність, але водночас робота програміста нелегка. Проте варто звернути увагу на цю спеціальність, якщо ви прагнете постійно розвиватися і йти в ногу з розвитком сучасних технологій.

Цікаві факти про перших програмістів:

  • Першою програмісткою вважається британка Ада Лавлейс (1815-1852). У 1842-му році вона  опублікувала алгоритм розрахунку чисел Бернуллі за допомогою аналітичної машини Чарльза Беббіджа, а точніше його проєкту. Сама графиня Лавлейс не побачила, як запускається цей алгоритм, бо машина Беббіджа так і не була збудована. 
  • У ХХ ст. (1941-му році) інформатик Кондрад Цузе першим запустив програму на комп’ютері. 
  • Серед перших програмістів також було багато жінок. Зокрема, Мерлін Мельцер, Кетлін Макнальті, Бетті Дженнінгс, Бетті Снайдер, Франсіс Білас, Рут Ліхтерман – усі вони працювали з першим у світі запрограмованим комп’ютером ENIAC. 

Важливо не плутати роботу програміста-розробника з роботою системного адміністратора, про якого буде йти мова далі. 

Системний адміністратор (system administrator)

Основні обов’язки системного адміністратора: забезпечення роботи комп’ютерної техніки, мережі та програмного забезпечення. 

Сьогодні ці спеціалісти є затребувані в ІТ-сфері, банківській галузі та агропромисловому комплексі. Досить рідко буває, що на роботу системним адміністратором беруть самоуків. Зазвичай, успішно влаштуватися можуть лише дипломовані фахівці, які мають відповідну освіту (комп’ютерні науки, комп’ютерна інженерія і т.п.). В окремих випадках для того, щоб почати працювати системним адміністратором, достатньо неповної вищої освіти або повної середньої спеціальної освіти, тобто закінчити коледж або професійне училище. 

До слова, ця професія з’явилася відносно недавно, у 80-х роках минулого століття. Вона стала затребуваною після того, як великі світові компанії і фірми почали встановлювати сучасну обчислювальну техніку, яка потребувала постійного обслуговування з боку професіоналів. За деякими даними, першу локальну мережу створили в Пентагоні (штаб-квартира Міністерства оборони США), і її обслуговували висококваліфіковані фахівці. 

Веб-розробник (Web developer)

Фахівець з веб-розробки в основному працює над створенням веб-сайтів та веб-додатків. Він робить програмні продукти якомога зручнішими та ефективними для великої аудиторії, відповідно до вимог замовника. Важливо знати, що ця спеціальність може підійти далеко не кожному. Для того, щоб краще зрозуміти, чи вам підійде така робота, пройдіть професійну програму по профорієнтації.

У 70-х роках ХХ століття доступ до інтернету мало лише невелике коло ІТ-фахівців. Тоді спеціальності у цій сфері не були так широко поділені, як сьогодні. Та з початком 90-х все змінилося, адже все більше і більше людей мали власний ПК і використовували зручні браузери для входу в інтернет. 

Не пройшло і 50-ти років, як сьогодні значна частина населення користується Всесвітньою павутиною (інтернетом). Зараз по суті важко без неї уявити сучасне життя. З розвитком інформаційних технологій почали з’являтися все нові і нові спеціальності, серед яких однією з найзатребуваніших стала веб-розробка.

SEO-спеціаліст (Search Engine Optimization Specialist)

Фахівець у цій сфері займається внутрішньою і зовнішньою оптимізацією веб-сайту для того, щоб покращити або підвищити позиції сайту в списку сторінок, які знаходить та чи інша пошукова система за конкретними запитами. Ця професія тісно пов’язана з маркетингом. Кожен SEO-спеціаліст повинен дуже тонко відчувати тенденції сучасного інтернет-маркетингу. Професію SEO-спеціаліста можна поділити на такі категорії: SEO-оптимізатор, SEO-копірайтер і SEO-рерайтер. Кожен спеціаліст відповідає за окрему діяльність, наприклад написання унікальних текстів або переробка існуючих. Цікаво, що освоїти цю професію можна як самостійно, так і навчаючись за відповідним профілем. 

Менеджер IT-проєкту (IT Project manager)

Остання найбільш перспективніша і серйозна професія, про яку варто згадати, – це Менеджер IT-проєкту. Спеціаліст у цій галузі керує і несе відповідальність за цілий ІТ-проєкт. В обов’язки менеджера входить: створення технічного завдання, організація командної роботи, слідкувати за всіма процесами виконання проєкту, контроль його якості, забезпечення зв’язку між командою і замовником. Складна робота, чи не так? Тому не дивно, що ця професія теж є високооплачуваною. Середня зарплата фахівця становить приблизно 20 тисяч гривень в Україні. Крім того, сьогодні менеджери IT-проєктів потрібні всюди, навіть на будівництві і заводах. 

Цей список найзатребуваніших професій в ІТ-сфері можна ще продовжувати і продовжувати, але для початку буде корисно ознайомитися хоча з деякими із них, якщо ви раніше мало розбиралися в цій галузі. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.