Мер міста Рівне Олександр Третяк на своїй офіційній сторінці розповів, як працює міський громадський транспорт в умовах воєнного стану. За словами очільника краю, маршрутки та тролейбуси не припиняли своєї роботи жодного дня, правда, працювали з перебоями та згідно до теперішніх умов. Це все робилося задля безперебійної діяльності міста, адже не всі мешканці мають можливість пересуватися на власному транспорті в межах Рівного, області, країни. Не всі галузі припинили свою діяльність, тому працівники добиралися на роботу будь-яким зручним та можливим способом. Далі на rivne-future.
Діяльність громадського транспорту
З початку воєнних дій прийняли рішення перевозити населення нашого регіону безкоштовно. Мова йде про тролейбуси в першу чергу. Це певною мірою допомогло рівнянам швидко мобілізуватись в перші дні нападу ворога на нашу батьківщину.
Ні для кого не секрет, що пасажиропотік значно знизився з початком воєнних дій, проте все ще задіяно на території Рівненщини 60 одиниць комунального транспорту. Ускладнює ситуацію значне підвищення вартості палива та автотранспортних деталей, виробництво та реалізація яких значно скоротилася або й звелася до мінімуму. Враховуючи негативні моменти, рівняни все-таки мають можливість пересуватися містом тролейбусами.
Олександр Третяк також коментує і ситуацію з маршрутками. Не все так просто і в цій сфері. Але водії намагаються організуватись і перевозити пасажирів на умовах довоєнного стану. Крім того, кожного дня перевізники пропонують на волонтерських засадах близько 15 автобусів на потреби територіальної оборони чи інші заходи. 3 автобуси надали для ЗСУ, чим долучилися до спільної перемоги.
Мер міста також нагадав, що до цих пір діють умови пільгового проїзду після 10 години і наголосив, що в маршрутках таких місць лише два. Третяк просить з розумінням ставитися до теперішньої ситуації і обіцяє підтримувати водіїв, що працюють у такий нелегкий час. Для зручності пасажирів не припиняли свою роботу додаток DozoR City та сайт city.dozor.tech, де рівняни можуть відстежити рух тролейбусів та маршруток.
Рівненські таксисти намагаються зберігати спокій
Підняття цін на пальне та воєнний стан суттєво вплинули на діяльність служб таксі. Ще зовсім недавно рівненські таксисти зібралися біля торгового центру «Екватор» та підтримали всеукраїнську акцію протесту, спрямовану на те, щоб служби переглянули мінімальні тарифи для населення і підвищили плату за проїзд. Війна та нестабільна ситуація внесла свої корективи. Водії з розумінням віднеслися до «нових умов» та намагаються всіма силами підтримати жителів нашого міста і не тільки. Рівненщина приймає мешканців зі Східної України, які вимушені були покинути свої домівки. До таких громадян ставляться з особливим трепетом і часто возять безкоштовно. Тетяна Якубець працює також в таксі і розповідає, як неодноразово на волонтерських засадах підвозила військових та медиків.
Звичайно, коли звучить сирена, оператори покидають робочі місця та спускаються в бомбосховище, тому в цей час замовлень по телефону не приймають. Здійснити заявку можна через спеціальний мобільний додаток. Керівник служби таксі 305 Руслан Фаліон уточняє, що під час комендантської години з 22:00 по 6:00 замовлення також не приймаються. Підприємець запевняє, що попри скорочення кількості водіїв та пасажирів підняття цін не відбудеться.