Субота, 27 Квітня, 2024

Як змінилось Рівне за час війни?

24 лютого Росія розпочала повномасштабну війну та геноцид проти України. Минуло три місяці й можна вже помітити певні зміни у нашому місті, пише rivne-future.com.ua. Тому, ми зібрали основні відомості, щоб наглядно показати та відповісти на питання “Як змінилось життя рівнянина?”

Люди

На даний момент Рівненщина прихистила та забезпечила на своїй території близько 53 936 внутрішньо переміщених осіб. Серед них 16 944 – це діти. 

Такого результату вдалось досягти, завдяки спільній праці Рівненської ОДА та волонтерських центрів, в яких трудиться більше 10000 добровольців, на території нашого краю. Приготування їжі, допомога одягом та предметами першої необхідності, збір коштів на потреби ЗСУ, плетіння сіток, виготовлення “коктейлів Молотова” – все це та багато іншого відбувається просто зараз на наших теренах.

Постійно проводяться акції в підтримку наших ЗСУ та патріотизму громадян. Наприклад, 19 травня в рівненському Свято-Покровському кафедральному соборі відбулась акція “Вишивана Україна” в честь Всесвітнього дня вишиванки. Жінки, які працюють у волонтерському центрі “Під Покровом Пречистої”, одягнули вишиванки та привітали зі святом людей, які покинули території на яких ведуться активні бойові дії.

“На подвір’ї собору діти малювали сучасну Україну з елементами вишивки. Адже ”Вишивана Україна” – це історія сьогодення, це різноманіття барв: веселковий, жовто-синій, кольоровий. Та й чорних ниток багато – війна, страждання, людські втрати. Кожна епоха додає своїх відтінків, бо вишиванка – це символ єднання поколінь, збереження традицій та звичаїв народу”, – коментує координатор волонтерського центру Мирослава Хоміцька.

Як змінились ціни на продукти?

Нині, ціни на харчові товари мають тенденцію на зростання. Це пов’язано з складнощами транспортування продукції у зв’язку із воєнними діями в деяких областях України. До прикладу, ранні овочі вирощуються або в наших теплицях, або ж завозяться з таких країн як Єгипет, Ізраїль, Туреччина і Польща. Все це транспортували через порти Чорного моря, які нині заблоковані окупаційними військами. Тому потрібний новий логістичний маршрут, який потребує більшого фінансування.

“Ціни підлетіли поступово, спочатку здавалось що все нормально, а потім усвідомлюєш, що дивишся на помідори які коштують так само як курятина, а може і дорожче. Проте враховуючи географію війни, це не повинно дивувати”, – коментує рівнянка Анна.

Для цієї візуалізації, ми взяли такі продукти:

  • Молоко пастеризоване “Простоквашино” 2.5% – 870 мл;
  • Соняшникова олія рафінована “Олейна” – 850 мл;
  • Філе куряче вагове “Epikur” – 1 кг;
  • Вермішель “ReggiA Fusilli” №48 – 500 г;
  • Чай чорний крупнолистовий “Greenfield Golden Ceylon” (картонна коробка) – 100 г;
  • Борошно пшеничне “Хмельницьк Млин” – 2 кг;
  • Масло солодковершкове “Молокія” екстра 82% – 200 г;
  • Цукор білий кристалічний “Diamant” – 1 кг;
  • Твердий сир “Комо Хаварті”, нарізка – 160 г
  • Оселедець норвезький слабосолений ваговий “Norsk Delikatesse” – 1 кг.

Бачимо, що найбільше підросли в ціні сир (62,1%), цукор (55%) та вермішель (44,4%). А от чай та борошно, майже не змінились в своїй вартості (2-3%).

Ціни ми брали тут.

А бензин є?

Через ракетні удари Росії по нашим нафтобазам, зокрема, Кременчуцької нафтобази, яка є найбільшою на ринку України – виник дефіцит пального. Про це повідомив Віталій Коваль у своєму телеграм-каналі.

Це стосується дизелю, бензину та газу, які в першу чергу йдуть на забезпечення потреб критичної інфраструктури та військових. Тому продаж пального на деяких заправках відбувається за талонами та в певних об’ємах – 10-20 літрів на людину. Про наявність того чи того пального, рівненська ОВА повідомляє двічі на день тут.

Що з інфраструктурою міста?

В Рівному активно діють заходи по декомунізації нашого міста. В першу чергу зносяться усі пам’ятки діячам та подіям, які на пряму відносяться до радянської культурної спадщини. Уже демонтували пам’ятник з артилерійською самохідною установкою, що на Пивзаводі, а ще пам’ятники Михайлу Богомолову та Миколі Кузнєцову. Загалом заплановано демонтаж 21 об’єкта подібного характеру.

https://rivnepost.rv.ua/news/z-vulits-rivnoho-priberut-dva-desyatki-komunistichnikh-simvoliv

Також, у Рівному заплановано перейменувати 53 вулиці, 28 з яких вже мають нову назву. Про дві із них ми вже писали тут і тут.

На стінах наших будинків з’явились два нових мурали, які намалював Костянтин Качановський, а саме “Красавіца терпіти не буде” та “Сміливий народ сміливої країни”. Автор натякнув, що незабаром варто очікувати, мінімум ще три його роботи.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.