Вівторок, 19 Березня, 2024

Розробка рівненських програмістів, покликана здолати COVID-19

2020-й рік став переломним буквально для всієї планети, адже спалах пандемії COVID-19 спіткав нас неочікувано і застав людей абсолютно не готовими до боротьби. Об’єднавши власні зусилля, вся планета взялася долати пандемію – долучилися до здолання небезпечного захворювання навіть рівненські програмісти, розповідає сайт rivne-future.

HackCorona in Ukraine: рівненська ІТ-розробка опинилася у фіналі масштабного всеукраїнського конкурсу

Навесні 2020-го року в Міністерстві цифрової трансформації України оголосили про проведення конкурсу на кращі ІТ-проєкти, покликані допомогти світові у боротьбі з пандемією COVID-19.

Українці неабияк потішили суддів конкурсу, адже з різних куточків країни програмісти активно надсилали свої ідеї – всього опрацювали 899 заявок. Це були різноманітні ідеї, прототипи та готові ІТ-продукти, головне завдання яких – допомогти у нелегкому протистоянні поширення пандемії COVID-19.

Переможців, тих, хто потрапив у фінал, професійне журі відібрало через десять днів після подачі заявок. Так, за оцінкою одинадцяти членів професійного журі було визначено, що до півфіналу престижного конкурсу потрапило 22 проєкти, серед яких – розробка команди рівненських програмістів.

Corona Scanner – ІТ-розробка рівненських спеціалістів, яка допомагає в боротьбі з COVID-19

Corona Scanner – саме таку назву отримав проєкт, який розробили рівненські програмісти з Рівненської Інжинірингової Школи Noosphere, що працює на базі Національного університету водного господарства та природокористування.

Тут працює потужна команда фахівців. Автори ідеї – Володимир Шевчук та Олександр Коленчук – вже мають досвід роботи з цією інжиніринговою школою. Завдяки авторам, консолідації студентів, менторів інжинірингової школи, представників медичної сфери та ІТ-спільноти нашого міста вдалося створити мобільну розробку, яка допомагає побороти COVID-19.

Варто зауважити, що головне завдання цього додатку – допомогти представникам бізнесу в Україні. Адже ні для кого не є секретом те, що через пандемію і карантин чимало підприємців “прикрили” свою діяльність через нерентабельність.

Що здійснює мобільний додаток Corona Scanner?

Дуже важливим для бізнесу є прогнозування, для чого необхідно обов’язково мати точні дані стосовно статистики поширення захворювання. Розробники додатку подбали про це і тому зробили мобільний додаток доступним для опитування – він збирає дані про стан здоров’я населення з можливістю побачити конкретні дані стосовно стану поширення захворювання в певному районі або ж на окремих вулицях міст.

Додаток визначає “найгостріші” потреби населення під час пандемії COVID-19

Разом з тим, прогнозування в бізнесі передбачає і оцінку потреб населення, особливо в умовах карантину та поширення захворювання, що забирає в багатьох людей можливості стабільного нормального заробітку. Тож користувачі додатку можуть позначити, які саме продукти, ліки тощо він потребує з можливістю згодом надання бізнесу необхідних товарів та послуг.

А для того, щоб стало можливим максимально оперативне реагування влади та волонтерів на потреби населення, враховуються також оффлайн-сервіси, що знаходяться неподалік від користувачів.

Третя функція додатку рівненських спеціалістів – моніторинг поточного стану медичних закладів

Ще одна важлива функція додатку у боротьбі з наслідками пандемії в Україні – це моніторинг стану медичних закладів, які перебувають на передовій у боротьбі з коронавірусом. Так, завдяки розробці рівненських програмістів українські медики можуть вперше напряму відображати “реалії” наших лікарень під час лікування пацієнтів з СOVID-19.

Користуючись додатком, лікарі можуть оперативно надавати інформацію владі про потребу тих чи інших ресурсів для лікування. Ця інформація перебуває в постійному доступі до влади, яка, в свою чергу, зобов’язана оперативно реагувати та надавати медичним закладам міст саме ті ресурси, які потребують лікарні для боротьби з COVID-19, а також – відкриває для волонтерів нові можливості, щоб долучитися до боротьби з поширенням захворювання.

В сукупності всі ці можливості, які надає мобільний додаток, дозволяють здійснювати важливі аналітичні завдання і розробляти статистичний інструментарій. Все це – для того, щоб спільними зусиллями і максимальній оперативності реагувати на потреби населення та разом долати коронавірус.

Дещо про Рівненську інжинірингову школу Noosphere

Рівнянам варто знати більше про можливості свого міста – Рівненська інжинірингова школа є спільним проєктом компанії Ноосфера та провідних кращих українських університетів. Сама Рівненська інжинірингова школа являє собою центр досліджень та проєктної діяльності, синергія зусиль експертів, студентів і ентузіастів, каталізатор проривних інновацій на стику науки і бізнесу, як називають школу в Рівному.

В рамках цього потужного інноваційного проекту топ-менеджери компанії Ноосфера діляться зі студентами знаннями і практичним досвідом, а викладачі і професорський склад університетів – науковими, емпіричними та теоретичними рішеннями. Такий синтез теорії і практики дозволяє створювати і реалізовувати інноваційні ідеї, потрібні для того, щоб зробити наше життя комфортнішим і простішим. Спільними зусиллями з кращими спеціалістами Рівненська інжинірингова школа створювала і створює проєкти, які успішно втілюють в реальність і які користуються попитом серед українців.

Восени 2020-го року школу відвідав Президент України Володимир Зеленський, адже зацікавився закладом як перспективним майданчиком для кооперації між освітою, наукою та бізнесом задля розробки передових проєктів у важливих галузях діяльності.

Знай наших фахівців, які своїми зусиллями створюють проєкти, здатні змінити цілий світ на краще!

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.