П’ятниця, 13 Вересня, 2024

Бомбосховище в Рівненській обласній лікарні: в якому стані, та що потребує заміни

Керівництво Рівненської обласної клінічної лікарні готує додаткове бомбосховище. Приміщення може одночасно розмістити близько тисячі людей. Тут планують облаштувати операційну та місця для перебування пацієнтів, персоналу, коли звучатиме повітряна тривога. Детальніше на rivne-future.

В якому стані перебуває бомбосховище

Зараз ведуться активні ремонтні роботи. Потрібно повністю замінити вентиляційну систему через зношеність труб, двигуни перебувають у неробочу стані.

Бомбосховище побудували ще 1986 року. До 2022 року його не використовували за призначенням. Директор обласної лікарні Віктор Ткач розповів, що приміщення так і не здали в експлуатацію через порушення будівельних норм.

Відновити бомбосховище та підготувати його – одне з перших завдань медичного закладу. Електрик Леонід Костюшок активно працює на об’єкті та обіцяє все довести до пуття, належного стану, бо за стільки років без ремонту тут перебувати великій кількості людей небезпечно.

В одному з приміщень функціонувала соляна кімната. Тепер її планують переобладнати на операційну, оскільки це найбільш придатне приміщення. Вентиляційну систему все-таки потрібно оновити. Лікарі матимуть можливість працювати в передопераційному, операційному та стерилізаційному залах.

Які роботи проведені, та що потребує заміни

У приміщенні замінено електропроводку, відновлено протипожежну систему, наповнені резервуари з водою та готується до заміни підлога. На черзі облаштування душових кабін та санвузлів. Бомбосховище розраховане на чотириста людей, але за потреби близько тисячі осіб знайдуть тут прихисток під час повітряних тривог.

Важливим кроком є заміна дизельного генератора. З наближенням опалювального сезону бомбосховище планують перевести на електроживлення. Потрібно закупити сантехніку, будівельні матеріали для операційного приміщення, наприклад, плитку і шпаклівку. 

Медсестри-волонтери Рівненської обласної лікарні

До волонтерської діяльності активно залучаються жителі нашого міста. Рівненські медсестри, що працюють в обласній клінічній лікарні, фасують медикаменти та інші необхідні речі і відправляють у ті регіони, де їх найбільше потребують. 

Волонтерський штаб в основному отримує лейкопластир, ліки, таблетки, бинти, антисептики, маски, аптечки та іншу гуманітарну допомогу. З Німеччині волонтери прислали не лише медикаменти, а й харчі, серед яких і печиво, і крупи, і супи швидкого приготування. Все сортується, формується на палети та їде у східні регіони, звідки надходить інформація від працівників лікувальних закладів.

Головна медична сестра обласної лікарні Валентина Хіночик розповідає, що її колеги в перший місяць війни весь свій вільний час приділяли волонтерству. Займалися доброю справою на добровільній основі навіть у вихідні. За весь час рівненським медсестрам вдалося розсортувати кілька сотень тонн гуманітарної допомоги медичного призначення. Жінки поєднують основну роботу з волонтерською діяльністю і не полишать цієї справи до перемоги.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.