Нині в Рівному масово перейменовують вулиці, у зв’язку з декомунізацією інфраструктури. Однією з таких, стала вул. Айвазовського, яка тепер називається в честь хореографа та “батька народного танцю” – Василя Авраменка. Ким він був та що зробив, читайте далі на rivne-future.com.ua.
Хто він?
Народився 22 березня 1895 року в селі Стеблів, що на Черкащині. У віці 9 років став сиротою, тому замість навчання в школі був вимушений йти працювати на шахту в Луганській області. Згодом поїхав на завод у Владивостоці, щоб мати змогу себе забезпечувати.
Під час Першої світової війни отримав звання прапорщика та командував сотнею на Західному фронті. Під час бойових дій в Білорусі отримав поранення в ногу та став поручником в Мінську. Там він вперше зустрів Симона Петлюру.
Петлюра розгледівши танцювальний талант Василя влаштував його до Київської драматичної школи ім. Лисенка. Василь був учасником театру Миколи Садовського, разом з яким об’їздив майже всю Західну Україну. Пізніше він власноруч відкрив 15 шкіл народного танцю, що прославило його як майстерного хореографа.
Що зробив?
1926 року він емігрував в Канаду. Тут він теж заснував власну школу народного танцю, де зміг зібрати 380 танцівників з української діаспори. В своїх школах він викладав такі танці як козачок, гопак, аркан і ін.
1929 року переїхав у США, де відкрив 71 школу українського танцю. На той момент його творчість була настільки відома, що тодішній президент Теодор Рузвельт запросив його трупу виступити в “Метрополітен-Опера”. Авраменко погодився і зібрав 500 танцюристів, 100 хористів та цілий оркестр з наших національних інструментів, які разом спричинили фурор і потрапили в усі газети.
На базі своїх знань написав книгу “Українські національні танки, музика і стрій”.
“Український танок не пустощі, він – основний вияв нашої культури, це – національна зброя!” – сказав хореограф.
Також, він спробував себе у ролі режисера та сценариста. Зняв такі фільми, як “Наталка Полтавка”, “Маруся” та “Запорожець за Дунаєм”.
Помер 1981 року на 86 році життя. Проте за своє життя вклав багато праці задля поширення української культури серед нашої національної діаспори в США та Канаді.
Раніше вулиця називалась в честь художника Івана Айвазовського. Народився він в Феодосії (Крим), тому досі йдуть суперечки до чиєї культурної спадщини належать твори митця. Часто малював пейзажі, а саме море. Найвідоміші картини – “Шторм” та “Рибалки на березі”.