Багато рівненчан, яким доводиться добиратися громадським транспортом до робочого місця, в середньому витрачають на це 30-40 хвилин і стільки ж, щоб повернутися додому. Є й ті, хто живе у передмістях Рівного. Таким людям доводиться майже щодня по кілька годин свого часу витрачати для того, щоб приїхати на роботу. Можливо, вам теж доводиться довго добиратися автобусом до робочого місця? Але не потрібно поспішати скаржитися на своє життя, пише «rivne-future» з посиланням на «BBC News Україна».
Звичайно, кожному, хто змушений витрачати багато часу на дорогу, хочеться тратити його на більш корисні справи, наприклад хобі, тренажерний зал чи живе спілкування з друзями і рідними. А втім, деякі дослідження показують, що від поїздок в громадському транспорті також є користь. Розуміючи, ці переваги, буденні поїздки для вас вже не здаватимуться такими нудними і виснажливими.
Думки про роботу і засвоєння нової інформації
Одне цікаве дослідження, яке провів Джон Джакімович з Колумбійської школи бізнесу, показало доволі цікаві результати. З’ясувалося, що люди, які під час поїздки на роботу або навчання планують свій день і обмірковують важливі питання, пов’язані з їхніми професійними обов’язками, набагато менше піддаються впливу стресу, порівняно з тими, які безцільно блукають думками під час поїздок. Відтак вони впродовж робочого дня відчувають задоволення і радість.
Джон Джакімович стверджує, що думки про роботу допомагають людям на психологічному рівні переключитися зі своєї звичної домашньої ролі (батька, матері, чоловіка, дружини) на робочу поведінку. Але декому це дається досить складно, що й пояснює накопичення негативних емоцій, які призводять до стресу і вигорання.
А після насиченого робочого дня, коли ви вже повертаєтеся в транспорті додому, є чудова можливість проаналізувати його. Зокрема, можна роздумувати про те, що нового ви навчилися і які уроки взяли для себе.
Все ж дехто вирішує відволіктися в дорозі трохи іншим способом.
За підрахунками кореспондента BBC Capital, якщо витрачати на дорогу до роботи близько шість годин кожного тижня, за рік можна прочитати або послухати навіть 400-сторінкову книжку.
Крім того, якщо ви дуже хотіли засвоїти якусь іноземну мову, то можна почати її вивчення безпосередньо в громадському транспорті.
Нейробіологія довела, що один із найефективніших способів запам’ятати потрібну інформацію – це повторювати її впродовж невеликого проміжку часу. Якщо дивитися на поїздку з такої точки зору, то кращих умов для вивчення мови годі й шукати. Головне – зосередитися.
Фізична активність
Одне цікаве дослідження стосовно того, як користування транспортом може вплинути на фізичне здоров’я, провели у Тайвані. Результати показали, що серед пасажирів громадського транспорту на 15 відсотків було менше людей, які скаржаться на зайву вагу, ніж серед тих, хто користується власним автомобілем, щоб дістатися роботи.
Звісно, в автобусі ми не танцюєм і не скачем. Проте щодня потрібно подолати певну відстань до зупинки, щоб звідти сісти на транспорт. Це може здаватися чимось незначним, але дослідження показують, що навіть така проста фізична активність допомагає тримати тіло в тонусі.
Розвивати стресостійкість
Якщо звернути увагу на вищенаведені переваги громадського транспорту, то поїздка до робочого місця вже не здаватиметься нам якоюсь нудною і беззмістовною.
Змінюючи своє ставлення до певних речей, ми будемо менше виснажуватися чи зазнавати стресу. Тому не дивно, що психологи наголошують, що наше сприйняття стресових ситуацій залежить від того, як ми до них ставимось.
Отже, перший крок, який варто зробити – змінити своє ставлення до поїздки громадським транспортом на роботу. Тоді вона зможе принести нам користь або думки про неї принаймні не псуватимуть зранку настрій.